Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BİRİT KENARLI ÖRGÜ BEBEK PATİK YAPIMI

BİRİT KENARLI ÖRGÜ BEBEK PATİK YAPIMI

19609
kenarlari-birit-orgulu-bebek-patik-yapilisi
kenarlari-birit-orgulu-bebek-patik-yapilisi

Birit kenarlı Bebek Patik Türkçe Videolu Tarifi-Önce Patik tabanı haraşo örgü ile başlanan kenar çalışmasından sonra Patik bilek bölümü 3-4 cm kadar Çift lastik ile yapılır.

Bu patiği örmek için 250 metre bebek ipi ve 3 numara misinalı şiş ile Örgüye yeni başlayan Arkadaşlar için ilk bir kaç ilmek değişik kolay ilmek atma taktiği ile gösterilen Bebek Patiğine 35 ilmek ile 0-1 yaş arası Bebek patiğine başlanır.İlk sıra sadece haraşo olarak örülür.

Bebek Bot Patikler için de tavsiye edeceğim Şiş ve Tığla yapılan Buradaki modeli de inceleyebilirsiniz. Annelere de vereceğim Patik Tarifi için de Şişle İncili Yapraklı Kadın Patik yapımı burada.

ilmek-dolamali-kiz-bebek-patigi
ilmek-dolamali-kiz-bebek-patigi

2. sırada Bebek patik taban çalışması için Gizli artırma ya da tarifteki gibi dolayarak ajur çalışması ile Taban kısmını yapabilirsiniz.

1 sıra 35 ilmek haraşo yapılır. İlk ilmeği alın 1 kes şişe ip dolayın doladığınız ilmek ile birlikte 18 tane haraşo örgü yaparak örgünün tam ortasına geleceksiniz.

Doladığınız ilmek ile sağ şişte 18 sol şişte 17 ilmek kaldığın da 18 ilmekte 1 kez daha şişe ip dolayın 1 haraşo daha yapın sıra sonundaki son ilmeğe kadar haraşo yapın,son ilmekten önce 1 dolama daha yapın son ilmeği öyle örün.

Arka sırada sadece var olan ilmekleri haraşo örün.Ön kısımlarda artırmaları yapacağız ters tarafında tüm ilmekler haraşo olarak yapılarak .

Şimdi aynı işlemi tekrar yapacağız ön yüze gelince ilk 2 ilmek örülecek ajur kısmını görünce tekrar dolama yaparak bu şekilde önceden yaptığınız ajurların üzerine gelerek artırmaları yapacaksınız dolamalara kadar hep haraşo yapacaksınız.

Ön sıraya gelince de 3 ilmek sonra dolama yaparak kaydırmalı Ajur tekniğine taban boyunca her seferinde 1 ilmek artırarak dolamalar da ajur yapacaksınız.5 diş haraşo dan sonra Birit şeklindeki Patik taban kenarları için 6 sıra boyunca düz örgü yapacaksınız.

mavi-erkek-patik-birit-kenarli
mavi-erkek-patik-birit-kenarli

Örgünün ön tarafı düz arka tarafı ters şeklinde 3 kere ön taraftan 3 kere ters taraftan örerek 6 sıra tamamladıktan sonra Biritli Kenar Patik tabanı için şimdi haraşonun bittiği noktadan ilmek çıkarak birlikte 1 sıra haraşo yapacaksınız.

kenarlari-biritli-sis-orgu-bebek-patik
kenarlari-biritli-sis-orgu-bebek-patik

Yani burada örgüyü katlayarak o biritli bölümü yapacaksınız. Birit bitince 11 ilmek düz örülerek Bebek Patiğinin üst bölümünü birleştirme yapılır.11 ilmek ördükten sonra 2 ilmek birlikte örün geri dönün -Devamına videodan bakınız.

Birit Kenarlı Şiş bebek Patik videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz