Menü Kapat

AKAN DAMLALAR ÖRGÜ YEŞİL BEBEK HIRKA

Nazarca-akan-damlalar-orgu-bebek-hirka-yapimi


Akan Damlalar Örgü modeli ile yapılan Yeşil Bebek hırka modelinin açıklamalı ve videolu yapılışı.Açıklamalı değişik Robalı Örgü Bebek Hırka Anlatımı.

Akan Damlalar örgü örneği ile yapılan Bebek hırkası Nako Elit Baby örgü ipi ve 3,5 numara örgü şişleri ile modeli çalışması yapılmıştır.

Akan-damlalar-cocuk-hirka-videolu
Akan-damlalar-cocuk-hirka-videolu

Yakadan başlamalı modelde gövde Roba her tarafı Akan Damlalar örgü modeli ile yapılarak 2 Ponpon ile yakasından süslenmiştir.

Yesil-akan-damlalar-sis-model-bebek-hirka
Yesil-akan-damlalar-sis-model-bebek-hirka

Modelin tarifini videolu olarak gösteren sevgili Sevgi Hanım’ın bahsettiği aynı robadan Elbise Görünümlü 3-4 Yaş Yeşil Yelek modeli için buraya tıklayıp o modelin tarifini de ulaşabilirsiniz.

2-ponponlu-yesil-damlali-2-yas-cocuk-hirka
2-ponponlu-yesil-damlali-2-yas-cocuk-hirka

Sevgili Sevgi Hanım modeli yapmak isteyenlere, eli gevşek olanlara 4 numara, eli sıkı olanlara 3 numara örgü şişleri kullanılmasına önermiş. Aynı boyutlarda bir Bebek hırka hazırlayabilmek için.

Damlalı Örgülü Yeşil Çocuk Hırkası

  • Modelin anlatımına 3,5 no örgü şişi ile 86 ilmek atarak modelin Yakasından yapılmaya başlanıyor. Burada Sevgi Hanım yakada 4 diş haraşo örgüyü ters alarak örüyor ve bu şekilde modelde daha güzel görüneceğini belirtiyor.
  • Model kurulumuna geçildiğinde pat olarak 7 ilmek haroşa konuluyor. Sıra başına kadar 1 dola 2 ters örgü, 1 dola 2 ters örgü yapılarak Burada roba arttırmaları yapılıyor.
  • Yine son 7 ilmek pat ilmeği olarak haraşo örülür. Bu noktadan sonra ilmek sayısı baya büyüyeceği için Sevgi Hanım misinalı şişe geçmiş. Sizlerin misinalı şişi Yoksa aynı şekilde devam edebilirsiniz.
  • Roba çalışması bittikten sonra 3 diş haroşa daha yapılıp şiş üstünde 258 tane ilmek olmuş oluyor. Toplam 258 ilmek gövde kol ayrımları için kullanılıyor.
  • Ön için 7+35 ilmek yani 42 ilmek Pat ilmekleri ile birlikte, Kol için 48 ilmek, arka içinde 78, öteki kol 48, diğer önü içinde yine 35+7 yani 42 ilmek ayrılarak kolların örülmesine geçiliyor.
  • Hırkanın gövdesinde Toplamda 6 tane Akan Damlalar örgü modeli Bebek Hırka deseni uygulaması yapılmış.Roba da toplamda 3 tane desen yapılarak model tamamlanmış. 5 düğme, bağcık ve Ponpon ile model bitirilmiştir.
  • Koltuk altından etek ucuna kadar 25 santim, tam yaka ucundan etek ucuna boyu 40 santim. Model de toplamında 2 yumak örgü ipi Kullanılıp, model 2 yaş çocuklar bebekler için hazırlanarak gösterilmiştir.

Akan Damlalar Bebek hırka modelinin diğer kalan tüm aşamalarını, roba detaylarını hepsini videolu tarifine bakarak görebilirsiniz. Örmek isteyenlere kolay gelsin.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Anne İşleri Kanalına Aittir.

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir