Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YAMALI ROBALI TAVŞANLI BEBEK HIRKA:ANLATIMI

YAMALI ROBALI TAVŞANLI BEBEK HIRKA:ANLATIMI

8714
Nazarca-yamali-2-renk-robali-tavsanli-bebek-hirkasi
Nazarca-yamali-2-renk-robali-tavsanli-bebek-hirkasi

Pembe beyaz modeli kız bebeklere, mavi beyaz erkek bebeklere, Ponponlu Tavşanlı Yamalı Robalı bebek hırkası modeli. Bu modelin tarifinde Yamalı roba modeli nasıl yapılır? hırka nasıl örülür? tam açıklamaları ile gösterilmekte.

ponponlu-pembe-beyaz-yamali-robali-hirka
ponponlu-pembe-beyaz-yamali-robali-hirka

Tavşanlı Bebek Hırkasında sanki Robanın Pembe giriş bölümü ayrı bir parçaymış gibi görünüyor.Yamalı Roba tekniğinin nasıl yapıldığını da model detayları ile birlikte göreceksiniz.

Yamalı roba modeli bebek hırka, yelek, elbise, robalı bebek kazak modelleri gibi kısaca Robalı örgü modellerinin hepsinde kullanılabilir.

yamali-roba-nasil-orylur
yamali-roba-nasil-orylur

Pembe ve beyaz renk iplikler ile hazırlanan modelde pembe renkler roba, kol manşetleri, etek lastik örgüsü ve ponponlu tavşan süslerin olduğu bölümlerde kullanılmış. Ponponlar da yine aynı şekilde pembe ile yapılmış.

yamali-bebek-hirka-robasi-nasil-yapilir-tarifi
yamali-bebek-hirka-robasi-nasil-yapilir-tarifi

Başlık altında girişte de belirttim model renklerinden dolayı Kız bebek hırkası. Burada mavi yeşil ya da başka renkler ile Hazırladığınız da erkek bebekler için de şirin bir bebek hırkası olarak giydirilebilir.

bebek-hirka-tavsanli-yamali-robali
bebek-hirka-tavsanli-yamali-robali

İsterseniz tavşan süslemesini yapmayı bilir ya da farklı aplikler ile süsleye bilirsiniz. İstediğiniz şekilde değişiklikler uygulayabilirsiniz.

yamali-bebek-hirkasi-2-renkli-tavsanli
yamali-bebek-hirkasi-2-renkli-tavsanli

Hırkada her iki ön parça Haroşa örgü ile hazırlanan Tavşanlar birer tane olacak şekilde önlerin üstüne dikilmiş. İsterseniz burada cep hazırlayıp küçük ponponla ile de süsleyebilirsiniz.

Yamalı Robalı Çocuk Hırka Yapılışı

  • Tavşanlı Hırkanı yapımında toplamında 2,5 yumak gibi kullanılan iplerden 2,5 yumak kadar örgü ipi kullanılmış. 1,5 yumak beyaz ip, 1 Yumak kadar da hemen hemen pembe ip kullanılarak model hazırlanmış.
  • 4 numara misinalı örgü şiş ve 2 adet Yamalı robaya düğme dikilerek model tamamlanmış. Eğer mümkünse sizde misinalı şiş kullanın. İlmekler çoğaldıkça örmesi zor olur, misinalı şiş bu tarz çok ilmekle Örgü çalışmaların da her zaman İşinize yarar.
  • Yamalı Robalı Tavşanlı Bebek Hırkasında çoğaltma ilmekleri burgu şeklinde yapılmış. Uzaktan bakıldığında ilk belli olmuyor ama Çok şahane olmuş.
  • 4 numara şiş ve Himalaya bebe ipi ile Şiş üstüne 78 ilmek atarak pembe renk ile Yamalı Roba yapımına başlanır. Örmek isteyen Hanımlara Kolay gelsin,bebeklerde iyi günlerde giysin.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Örgülerle Renklerin Dansı Hacer Çınar Kanalına Aittir.

Tavşanlı Çift Renk Robalı Bebek Hırka Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz