AÇIK ÖRGÜ MOR ZİKZAKLI BAYAN PATİK YAPILIŞI
duz-zikzak-orgulu-kadin-patik-yapilisi

AÇIK ÖRGÜ MOR ZİKZAKLI BAYAN PATİK YAPILIŞI


Açık Örgü Zikzaklı Mor Bayan Patik Modeli Tarifi-Artırma ve eksiltmeler eşit yapılan Zig zag Modeli ile kurulan Değişik Çiçekli Mor 2 Renkli Kadın Patik.

Ocak Fatma Örgüleri Tasarımını Yine Emine hanımdan öğreneceğiz.Dalgalı zikzak modelli şiş örneği ile Açık Örgü Bayan Patiği Tasarımı.

47 ilmek ile başlayan Patik 37-38 numaralar için.Artırmalar +4 eksiltmeler -4 olarak yaptığınızda daha küçük ya da büyük ölçüler de yapabilirsiniz.

duz-zigzag-orgulu-bayan-patik
duz-zigzag-orgulu-bayan-patik

47 ilmek başlanıp gizli artırmalar ile yapılıyor. Örgü kenarında 8 örgü içinde 10 ilmek yapılıp toplandıktan sonra Zikzak örnek ortaya çıkmaya başlanıyor.

Dilimli Bordürlü Patik Modeli de Açık örgü modelleri ile yapılanlardan.Bu Modeli de Bugün yayınladım.

Ortadaki ilmeğin hem sağın da he solunda gizli artırmalar yapılıyor.Her iki kenar 8 ilmek yapılınca 3 ilmek kesiliyor Ortada ki zikzaklar 10 ilmek örülüp 3 ilmek birden kesiliyor.

Çocuklar için Ayıcık Kese Lif Modeli de bizlere Ören Hanım Emine hanım tarafından paylaşıldı.Tarifi için modelin resmine tıklayabilirsiniz

acik-orgu-mor-zikzakli-bayan-patik
acik-orgu-mor-zikzakli-bayan-patik

Bir taraftan kesilip bir taraftan aynı şekilde artırma yapıldığından 47 ilmek hiç değişmiyor. Patik ipi ve 3,5 numara Şiş kullanılmış.

This Post Has 3 Comments

Bir cevap yazın