Menü Kapat
papatya-dugmeli-tunus-petekli-mavi-bebek-yelek

TUNUS İŞİ YELEK ŞİŞ MODEL GİBİ BİR TERS BİR DÜZDEN YAPILIYORSanki İki Şiş Örneği ama Tunus İşi Basit fakat güzel bir örnek ile yapılan Papatya Düğmeli Kolay Tunus İşi 0-9 Aylık Bebek Yelek Tarifi.

Petekli bir dokuya sahip örneği rahat uygulayacağınızı düşünüyorum.Örneğin yapımı,Koltuk kesimi,Kenar oyası ve ilik evi açımına kadar detaylar var.

Bu Yelek diğer Tunus İşi Yeleklerden daha farklı.Farkı 1 ters 1 düz tarafından örülüyor.Normal de Tunus iş örnekler hep ön yüzden ilerler.

bir-ters-bir-duz-tunus-mavi-yelek
bir-ters-bir-duz-tunus-mavi-yelek

İlk sırada ilmekler toplanıp dönüş geriye doğru ilmeklerin örneklendirilmesi ile yapılır.Model 0-9 aylık bebeklere göre ve 1 Yumak ip kullanılmış.

Alize Hapy Baby Mavi ip- 4 Numara Gagalı Tunus Şişi- 3 Parçadan oluşuyor.Tunus işi Petek modeli zincir çekilerek başlanıyor.

tunus-orgu-ilik-dugme-yuvasi
tunus-orgu-ilik-dugme-yuvasi

Önler için 30 arka için 60 zincir çekilecek.1-2 Yaş Bebekler için Önler 40 arka 80 zincir olabilir.Siz en iyisi bebeğinize tam gelen yeleği ölçün zincir sayısını öyle belirleyin.

AÇIK ÖRGÜ MOR ZİKZAKLI BAYAN PATİK YAPILIŞI

Açık Örgü Mor Zikzaklı Patik Modeli Tarifi Bugünün Patik modellerinden bir tanesi.

tersten-duzden-orulen-tunus-yelek
tersten-duzden-orulen-tunus-yelek

Norma Tığ ile de olur ama varsa gagalı şişle çok rahat yaparsınız.Örneği kalın ipler ile yaptığınızda yumuşacak olacaktır.

tunuspetek-ornekli-mavi-bebek-yelek
tunuspetek-ornekli-mavi-bebek-yelek

Örneği yakından görebilirsiniz. İyice öğrendikten sonra Hırkası,Beresi ile Takım olabilir.Model Örgütube kanalına Aittir.Kendilerine çok Teşekkürler

petekli-tersten-duzden-orgu-bebek-yelek
petekli-tersten-duzden-orgu-bebek-yelek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir