Menü Kapat

36-38-s-beden-tig-isi-yaprakli-orgu-hirka-yapilisi

36-38 S BEDEN TIĞ ÖRGÜ YAPRAKLI HIRKA YAPIM AŞAMALISmall Küçük Beden 36-38 Beden giyen Hanımlar ve 12-13 Yaş Gençlere uygun Bu Hırkanın Videolu Tarifin de 40-42 bedene ve üstü için de Sayıları veriliyor.Tığ işinden Yaprak modeli Mum Işığı Örneği ile Yakadan ve Koldan başlanılıyor.

40-42 Beden Bol Kadın Hırka örmek için burada ki Tığ işi Ahududu Örnekli Ceplerine Pul dikilmiş olan Kadın Hırkasının da Tarifi için buraya bakınız.

0 Beden Kadın Hırkası Minyon Tipli Zayıf Hanımlara göre 36 Beden giyen Bayanlara göre yapılmış. Yine Ergenlik çağında olan Kız ya da Erkeklere Aynı model örülebilir. Ancak Erkekler için Kollara yapılan Yaprak örneği çok uygun olmaz.

small-beden-el-orgu-hirka-yapimi
small-beden-el-orgu-hirka-yapimi

İpin Markası verilmemiş ama 4 numara Tığ ile yapılmış.İplerin üzerindeki Etiketler de Kaç numara Şiş ya da Tığa uygun yazar.Orta kalınlıklar da bir İp uygun olacaktır.

Yapraklı S Beden Hırka yapımına Koldan başlanılıyor. Daha Sonra Robadan Başlanan Kadın Hırkası Yelek şeklinde düşük kol yapılıp Kollar dikiliyor.

Beden Trabzan ile Kollar Ahududu Modeli Yaprak örneği ve Mum ışığı modeli gibi değişik isimleri olan örnek ile yapılıyor

1 Comment

  1. Geri bildirim: 4 ŞİŞ ÖRGÜ MODELİ TARİFİ KAZAK VE SÜVETERLER İÇİN | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir