Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 2 YUMAK İPLE ROBALI YEŞİL BEBEK YELEK YAPIMI

2 YUMAK İPLE ROBALI YEŞİL BEBEK YELEK YAPIMI

937
2-yumakla-yesil-robali-model-bebek-yelek-yapimi
2-yumakla-yesil-robali-model-bebek-yelek-yapimi

1-1,5 Yaş Kız Bebeklere Açıklamalı 2 Yumak İple Robalı Yeşil Bebek Yeleği Tarifi. Görkemli Şiş Örgü modelli Bebek Yeleğinin modeline de Örneğini de sevdim.

Oya Tarifi önerilerimi de yapayım.Kalemle Yeni Fıstık Modeli Yazma Örneği de sevdiğim modellerden. Tam Açıklamalı Bebek Hırka Tarifi için de Kapüşonlu Çocuk Hırkası burada.

Başlıkta da yazığım gibi Yaklaşık 2 Yaşındaki çocuklara kadar olan Yelek için 2 tane Bebe ipi kullanılmış.Modelin adı İğde Yaprağı Örneğiymiş.

nazarca-robali-yesil-kiz-bebek-yelek-yapilisi
nazarca-robali-yesil-kiz-bebek-yelek-yapilisi

2 farklı numara da örgü şişleri ile yapılıyor.Başlangıç aşaması 3,5 numara Şiş ile 41 ilmek olarak başlanıyor.3 numara Şiş ile devamı örülüyor.

41 ilmek atarak başlayalım. İlk sırada 1 düz 1 alttan batma( farklı artırma tekniği) 1 düz ile ilk sırada ilmek sayısını 80 ilmeğe çıkarıyoruz.

igde-modelli-yelek-robasi
igde-modelli-yelek-robasi

Bu değişik ilmek artırma tekniği ile Örgünün başlama noktası şekilli oluyor. Kemerli Örgü Başlama Tekniğine de buradan bakınız.

2. sırasında hep aynı yönden düz yaparak haraşo örülür.Her ilmek örülür 3. sırada 3 numara şişe geçilir.3-4-5 şeklinde 4 diş haraşo yapılır.

igde-ornekli-yesil-18-aylik-2-yas-bebek-yelek
igde-ornekli-yesil-18-aylik-2-yas-bebek-yelek

Robanın yapımına 1. beden yapımına 2. videolu tarifte görebilirsiniz. Tam açıklamalı Robalı Yelekler için daha aşağılara da bakınız.
Roba İle Başlayan Video 1

Yeşil Robalı Yelek At beden yapımı-Video 2

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz