2 SIRALI KOLAY ÇEYİZLİK YAZMA TIĞ OYASI TARİFİ

2-sirali-kolay-tulbent-oyasi-tarifi
2-sirali-kolay-tulbent-oyasi-tarifi

2 Sırada biten 2 renk ile yapılan Kolay Yazma Oyası Modeli için Açıklamalı Yeni Oya Anlatımı ile Çeyizlik 2 Sıralı Oya Modelini öğrenmek çok kolay.

Tülbentin kenarını kıvırma işlemi bittikten sonra ilk sıra Sarı renkli ip ile 1 santim uzunluğunda Örümcek Oya Tekniği ile ilk sıra tamamlanıyor.

İlk Sırada bir örümcek yapılıyor ve sık iğne ile kapatılıp bir sonraki kutuya batılıyor bu şekilde devam edilerek 2 Sıra Sarı renk ile Oyanın ilk sırası oluyor.

2-sirali-2-renkli-tulbent-oyasi-tig-modeli
2-sirali-2-renkli-tulbent-oyasi-tig-modeli

2. sıraya başlanınca ilk baştaki örümceğin ipi çekiliyor 2 tane çekildikten sonra 2 si tığla birleştiriliyor ve Pembe iple sık iğne ile kapatılıyor.

2. zincir çekilir tığa 2 kere ip dolanır yine 2 tane Örümcek oyası ipi yukarı çekilerek 3 defa da çıkılır ve 1 trabzan yapılır.Modelin detayları videolu Yazma Oyası Yapılışın da.

Dün yayınlanan Günebakan Tığ Oyası Tarifi sizler için burada 3 renkten oluşan sevimli ve basit Oya Modeli yapımı

Tığı elinize almışken sizlere Bugün yayınlanan Batik Zincirli Şal Modeline ve yapılışına bakmanızı önereceğim.
2 Sıralı Kolay Tülbent Tığ Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 2 ÇİÇEK 2 PITIRCIK TIĞ OYASI VİDEOLU TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*