Menü Kapat

2-cicek-2-pitircik-oyasi

2 ÇİÇEK 2 PITIRCIK TIĞ OYASI VİDEOLU TARİFİEvet hanımlar şimdi de Böyle Çiçekli,Fıstıklı,Pıtırcık ve 3 Renkli Tığ işi Pıtırcıklı Tığ Oyası Videolu Anlatımlı Tarifi ile 2 Çiçekli 2 Pıtırcık modelli Kibar Oya Örneği öğreniyoruz.

Oya modelinin arasındaki mesafe için siz kendiniz karar verebilirsiniz. Model Yapraklar üzerine 2 Çiçek içinde Fıstık dolgusu kenarları Beyaz Bordürlü ve Pembe Pıtırcıklı Model şeklinde yapılıyor.

2-cicekli-pitircikli-tig-oyasi-model-anlatimi
2-cicekli-pitircikli-tig-oyasi-model-anlatimi

Modele başlanırken 2 zincir çekilir tığ battıya batılır ve kapatılır , Yeşil iple yapılan bu işlem iki motif arasında ki mesafede istediğiniz kadar mesafe bırakacak şekilde yapılır.Derya hanım bunun için 13 tığ battı üzerine işlem yapıyor.

Motifler elde değil Yazma kenarı Tığ battı üstünde 7 zincir çekilerek başlanır ve oya tersine döndürülür diğer motife doğru 3. tığ battıya batılır ve kapatılır.

Modelin başı böyle başlanıyor ancak modelin tamamı zaten Videolu Oya Açıklaması şeklinde en detaylarına kadar Öğretiliyor.

Az önce yayınlanan Nazarca Tığ Oyaları arasında yerini alan 2 Sıralı Tığ Oyası modelini de görmenizi ve Oya Yapılışı videosunu izlemenizi önerim.
2 Çiçek 2 Pıtırcık Tığ Oyası Tarifi video

1 Comment

  1. Geri bildirim: KIRMIZI SİYAH KİBAR İĞNE OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir