Hobi El İşi Oyuncak Yapımı 2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK

2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK

5913
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi

1 Çift 2 Çorapla Çizgi film karakteri gibi Oyuncak köpek nasıl yapılır? Tüm kesim,dikim aşamaları ile Hazır oyuncak gibi Çoraptan oyuncak köpek yapılışının aşamaları.

Evde Çoraptan köpek yapımı için isterseniz desenli, farklı kumaş türünde Çoraplarda kullanabilirsiniz. Tabii ki böyle havlu ya da peluş çoraplar ile yapılan oyuncaklar daha bir şirin daha bir sevimli ve yumuşacık oluyor.

gri-2-corapla-cocuklara-oyuncak-kopek
gri-2-corapla-cocuklara-oyuncak-kopek

Eski kıyafetlerden oyuncak yapımı ile ilgili birçok Deri dönüşüm,Dıy, Kendin yap çalışmalarını hobiler bölümde sayfamızda bulabilirsiniz. Sadece oyuncak hayvanlar değil oyuncak bebeklerde çoraplardan yapılıyor.

2-gri-corpla-cok-sirin-oyuncak-kopek
2-gri-corpla-cok-sirin-oyuncak-kopek

Çorapla Hangi Oyuncak hayvanlar yapılır? sorusunun cevabını da da Bunların içerisinde Ayı, Maymun, At, Kedi, Oyuncak Tavşan,Kuzu, gibi daha birçok oyuncak var.

gri-corpla-kopek-oyuncak
gri-corpla-kopek-oyuncak

Bu güzel çok şirin gerçekten de aynı Çizgi film karakteri Köpeklere benzeyen Çoraptan oyuncak Köpek modeli çok şirin olmuş. İlle de tek renk çorap kullanmanız şart değil bu arada.

gri-corapla-oyuncak-kopek-govde
gri-corapla-oyuncak-kopek-govde

Çorapla Yapılan Oyuncak çalışmasının,bu güzel çalışmanın Emeğini veren Bizler ile modeli çalışıp paylaşan Sevgili Ayşe Hanıma ait bir çalışma, Bayıldım çok güzel olmuş, Çok şirin olmuş.

corapla-cicek-tutan-oyuncak-kopegin-yapilisi
corapla-cicek-tutan-oyuncak-kopegin-yapilisi

Oyuncak bir köpek ancak Bence bu kadar güzel yapılır.Elinden az da olsa dikiş gelen herkes bu güzel Oyuncak köpek çalışmasını çocukları için yapabilirler.

corapla-cizgi-film-karakteri-gibi-kopek
corapla-cizgi-film-karakteri-gibi-kopek

Sevgili Ayşe Hanım burada sizleri sıkmamak adına aşamaları hızlı video çekimi ile göstermiş ama hepinizin bildiği gibi videonun altındaki ayarlar çarkından videoyu yavaşlatabilir istediğiniz yavaşlık da izleyebilirsiniz.

Çorapla Uzun Kulaklı Oyuncak Köpek Nasıl Kesilir? Nasıl Dikilir?

  • Geri dönüşüm Çoraptan oyuncak Köpek dikimi için bir tür havlu çorap tarzında yumuşak bir Çorap kullanılıyor.Çorapların 1 tanesi alınıp lastik ve uç kısmından kesilerek ortadaki topuk ve kalan diğer bölümü köpeğin gövdesi ve ayakları için kesilerek dikiliyor.
  • Elinizde Elyaf Yoksa eski kullanmadığınız küçük bir minder, bir yastıktan biraz Elyaf alabilirsiniz. Ya da olmadı oyuncak köpek dikimin de ya da farklı oyuncaklar da olabilir içine Biraz da Pamuk koyabilirsiniz.
  • Burada gövde kesimi dikim bittikten sonra içine kırpıntı elyaflar konularak oluşturuluyor. Daha sonra sevgili Ayşe Hanım boğaz kısmından büzerek sağlam bir dikiş ile kafanın dikileceği yeri hazırlıyor.
  • Diğer çorabın topuk kısmı kesilerek bu parçadan Oyuncak Çorap köpeğin başı yapılıyor. İlk olarak köpeğin yüz ifadeleri için gözler dikilip, daha sonra 2 tane siyah düğme dikilerek gözler yapılıyor.
  • Sırasıyla ağız burun dikilerek forma sokuluyor. Bir küçük bir parça siyah kumaşın içine Elyaf konularak top haline getirilip, köpeğin burnu için kafaya dikiliyor.
  • Köpeğin göz rengini oluşturmak için Ayşe Hanım burada beyaz ip ile gözlere Şekil veriyor. 2 çorap çoraptan kalan parça ve bir parça siyah kumaş kulaklar için kesilip, içlerine Elyaf konulmadan köpeğin başına dikiliyor
  • Ayşe Hanım Burada yine Çoraptan iki parça kesip bunların içine Elyaf koyarak, köpeğin ön ayakları dediğimiz kollarını oluşturuyor,kafayı gövdeye sağlam bir dikişle dikiyor.
  • Siyah iplik kullanılarak kaş,göz gerekli eksiklikleri yapılıyor. Son olarak yine küçük bir parça Çorap kullanılarak içine biraz Elyaf konuluyor, kuyruk oluşturulup kuyruk köpeğe dikiliyor.

Sonuca baktığımızda gerçekten çok Şahane. Sizler bu kadar güzel yapabilir misiniz? Bilmiyorum, belki daha güzelini yapabilirsiniz.Yapmak İsteyenlere Bizde Model çok.

Ayşe Hanım’ın dikim, kesim ve yaratıcı fikirler konusunda gerçekten çok iyi olduğunu hepimiz görüyoruz. Ellerine emeğine sağlık Çoraptan oyuncak köpek çalışmasını hepimiz ile paylaşmış.

Kaynaklar:Yazı Nazarca.com-Videolu Anlatım Benden Size Kanalına Aittir.

Gri Havlu Çorapla Oyuncak Köpek Yapımı/Stuffed Toys/Sock Toy Dog DIY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz