Hobi El İşi Oyuncak Yapımı ÇORAPTAN ÇOCUK OYUNCAĞI KEDİ NASIL YAPILIR

ÇORAPTAN ÇOCUK OYUNCAĞI KEDİ NASIL YAPILIR

862
coraptan-kedi-yapilisi

Çocuklar yumuşak oyun arkadaşı oyuncaklara bayılırlar.Bugünde kedi seven çocuklarımız için yine çoraptan yapılma sevimli bir kedi nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Çocukluğunda sevdiği bir oyuncağıyla uyumayan çok az insan vardır:).Çocuklarınız için sizde evde oyuncak yapmak,örmek ve dikmek istiyorsanız evde nasıl kendiniz oyuncak yapabilirsiniz Burdan görebilirsiniz.

coraptan-kedi-yapilisi

 

Kullandığınız çorabın uç,topuk ve bilekteki lastikli bölümün farklı olmasına dikkat ediniz.2. resimde gördüğünüz gibi kesiniz.

 
Bu üsteki 1. resim en üsteki 2. resimdeki ortadaki resimdeki çorabın orta kısmı.Bu orta kısmı kedinin başı ve bedeni olarak kullanacağız.1.resimdeki kenar kısımları dikerek kedinin kulaklarını oluşturun ve ters çevirip içine elyaf yada pamuk doldurunuz.
 
Kedimizin badenini ve başını oluşturan kısma elyaf doldurdukktan sonra dikiyoruz.2 resimde kedinin ellerinin kesilişi görünüyor.

 

Altını ve yanlarını dikiniz lastikli gri kısım kedinin ellerinin uçları olacak.Diktikten sonra ters çevirip içine elyaf doldurunuz.

 

Kedinin kollarının uç kısımlarınıda dikiniz.

 

Kedinin boynuna bir kurdele bağlayarak sizde küçük bir çan takabilirsiniz.Yüzünü yıkandığında çıkmayan keçeli tarzı bir kalemle şekillendiriniz.Bir kalp şeklinden burun yapmışlar sizde bir düğme yada boncuk kullanabilirsiniz.

 

Kedinin gözlerine yalancı oyuncak gözü yada boncuk dikebilirsiniz. Kollarınıda yerine dikince Kedimiz bittiii:)

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz