Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 1 İLE 4 YAŞ ÇOCUKLARA KADAR TUNUS NAKIŞLI KULAKLI BERE

1 İLE 4 YAŞ ÇOCUKLARA KADAR TUNUS NAKIŞLI KULAKLI BERE

1409
1-4-yas-nakisli-kulakli-cocuk-tunus-bere
1-4-yas-nakisli-kulakli-cocuk-tunus-bere

Renkleri Kız Çocuklara uygun Olan Berenin Nakışı yapılmadığın da ve Renkleri uygun olduğunda Tunus Örgü Kulaklı Çocuk Bere  Kız için de Erkek için de yapılır.

Sevimli Kulak Örten Bebek Bere modeli için kullanılan malzemeler: 1 yumak nako lüks minnoş-3,5 numara Tığ-Nakış için ipler.

Yapılışı
11 zincir  İlk baştaki iki ör bir artır ve bundan sonra bir ör bir artır 2. Sıra iki ör bir artır,3. Sora üç ör bir artır bu işlem 9 sıra boyunca devam eder toplam 92 ilmek olana kadar

92 ilmek olduktan sonar hiç artırma yapmadan 22 sıra örülür ve Başlara 12 ilmek kesilir. Kulak için 22 ilmek örülür 3 sıra kesme işlemi yapmadan örülür.

kulakli-nakisli-tunus-orguden-bere
kulakli-nakisli-tunus-orguden-bere

3 sıra dan sona her sırada iki ilmek kesilir bir ilmek sağ bir ilmek soldan son 6 tane ilmek kalana kadar 6 ilmek 30 sıra örülür sık iğne yaparak aşağıya inilir ipi koparmadan

Ön kısmı için 24 ilmek kesilir ve yine 22 ilmek diğer kulak için ayrılır aynı işlemle 2. Kulak ta tamamlanır yine kalan 12 ilmekte kesilir ve atla kısmı dikilir. Nakışı video da gösterildiği gibi ve ya sizin istediğin farklı bir şekilde yapıla bilir
Son olar kenar tığı ve ponpon yaparak bere tamamlanır

nakisli-beyaz-pembe-ponponlu-bebek-beresi
nakisli-beyaz-pembe-ponponlu-bebek-beresi

Şimdi sizlere aynı bu sayfada göreceğiniz Resmine tıkladığınızda Yapılış sayfasına gideceğiniz Bebek ve Çocuk Berelerden bir kaç tane de Bere göstereceğim.

TAKIM TUNUS BEBEK ÖRGÜNÜN ATKI BERE VE PATİK YAPIMI

Takım Tunus Atkı Bere ve Patik modeli için bu güzel Takıma Bakabilirsiniz.Bu Takımın ayrıca Hırka yapılışı da Sayfa da yer alıyor.

Yukarıda bahsettiğim Tunus 2-3 Yaş Yelek Hırka Yapılışı için de modeller bunlar.Toplamda 5 Parça Tunus Örgü Takım oluyor.

Kulak Örten Siperli Bebek Bere Yapılışı da Bu güzel model için.Şişle yapılan Kulaklı Bere nasıl yapılır? bu model de görebilirsiniz.

Baştan Sona Anlatımlı Siperli Bebek Bere Modeli de geçen yılın Sevilen iki şiş ile yapılan Kız,Erkek Önünde Siperi olan bir model.

rokoko-gullu-tunus-orguden-nakisli-bere
rokoko-gullu-tunus-orguden-nakisli-bere

Şimdi Rokoko Gül Nakışı ile süslenerek oldukça Cici Bebek Örgü Şapka Modelinin yapımına geçelim.Kolay gelsin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz