ZİKZAK ÇARPI HARAŞO ÖRGÜ MODELİ ANLATIMLI

carpi-harasolu-erkek-orgu-sis-modeli
carpi-harasolu-erkek-orgu-sis-modeli

Zikzak Desenli Çarpı Haraşo Örgü Modeli Erkekler ve Erkek Çocuklara Süveterler,Yelek ve Hırkalar için önerilen Deseni ile farklı 2 renkli şiş modeli Örgü Tarifi.

Bir örneğin motifi 12 ve katlarından oluşuyor. Örgüye başlarken 5 ilmek haraşo olduğu gibi örgüyü bitirirken de 5 diş haraşo olmalı.

carpi-haraso-orgu-modeli
carpi-haraso-orgu-modeli

Bir örnek başından diğer örnek bitimine kadar 12 ilmek olduğunu hesaplayarak başta ve sonlarda 5 er haraşo ile modeli katlarını hesaplayarak kurmalısınız.

Koyu renkli modellerde nasıl durur bilmiyorum ama Mor ve Beyaz renkler çok uyumlu olmuş. Her zikzak Örgü deseni arasında olan 5 haraşo sayısını artırabilir ya da Zikzak desenleri daha sık birbirine yakın yapmak için haraşo sayısını 5 ten 2-3 lere düşürebilirsiniz.

Günün Patik Örgüsü İncili Bayan Patik Modeli Tığla yapılan Kadın patiği Modeli için buradan yapılışına bakabilirsiniz.
Zikzak çarpı haraşo örgü videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÇİVİLİ ZİKZAK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*