Menü Kapat

orgu-civili-zikzak-modeli

ÇİVİLİ ZİKZAK ÖRGÜ MODELİ YAPIMIÖrgü Çivili Zikzak Modeli Örneğin içinde uygulanan Tığ Tekniği Çivi Tekniğinden geliyor. Tığ İşi Çivili Zikzak Modeli Püsküllü Battaniyeler ve Örtüler için Videolu Açıklamalı Örgü Tarifi.

Model örnek olarak gösterildiği için 27 Zincir çekilerek başlanıyor. Sizler öreceğiniz Battaniye ya da Örtü büyüklüğünü göz önünde tutun ve bu doğrultuda zincir çekerek başlayın.

tig-isi-civili-zikzak-modeli
tig-isi-civili-zikzak-modeli

Zincir sayınız yeterli geldiğinde 3 zincir daha ilave ederek 2. sıraya 3 zincir çekerek başlayınız. 2. Sırada 4. zincire batıp 2 li trabzan yapın tekrar 3 zincir çekip 4. zincire batın ve yeniden 2 li trabzan şeklinde 2 tane aynı deliğe trabzan yaptıktan sonra 2 zincir çekin 4. deliğe batın bu işlemi 2 kere tekrarlayınca zikzak bölümü başlıyor.

Yazılı anlatım ile anlamak ta anlatma ta zor olduğundan siz en iyisi elinize Tığı alın bir yandan izleyip aynı anda sizde örerek Modele eşlik edin.

Modelin içinde bulunan renklerde iri nohut büyüklüğünde Boncukları püskül başına alarak yapabilirsiniz. Sitede bir çok Zikzaklı Örgüler bulunuyor.Anlatımlı Örgü Modelleri için Örgüler yazan bölüme bakmanız yeter.

Bu model ile Yatak Üstüne Örtüler ya da Koltuk Üstüne Örgüden Koltuk Şalı örmek isteyenler sivri olan bölümlere Boncuklu Püsküller yaparsanız harika olur.

Son yazımda sunduğum Örgü Gözyaşları Motifi şiş işi Model anlatımı için buradan lütfen. Yine Tığ kullanarak yapılan Zigzag Örneği Rengarenk modeli ile Kabarık Zikzaklı Örgü Örneği için de buradan lütfen.
Çivili Zikzak Örgü Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir