Dekorasyon YUVARLAK DANTELLERDEN KASE YAPILIŞI

YUVARLAK DANTELLERDEN KASE YAPILIŞI

863
yuvarlak-dantellerden-dekoratif-kaseler
yuvarlak-dantellerden-dekoratif-kaseler

Evinizde Şık Dantel Kaseler yapmak isterseniz nasıl yapıldığını burada Resimli açıklamalı ve Videolu anlatımlı Dantel Kase Yapılışını öğrenebilirsiniz.Yuvarlak ve Kare Dantellerden yapılan sertleşmesi için bazı teknikler kullanılan Dantel kaplar hem şık hem Evinizin Dekorunda farklılık yaratacaktır.

Dantelden Kase Yapımı için bir kaç teknik kullanılmakta.Öncelikle ana malzeme Tutkal.Ancak bu Tutkal bildiğimiz beyaz marangoz tutkalı değil. Dekupaj yapımında kullanılan Şeffaf tutkallardan kullanmanız gerekiyor.Bunları Tuhafiye,Kırtasiye ve boyacılardan temin edebilirsiniz.

dantelden-kase-nasil-yapilir
dantelden-kase-nasil-yapilir

Öncelikle kullanacağınız Danteli yıkayıp ütüleyin.Eğer Danteli balon yöntemi ile ilk olarak Tutkallı suya batırıp yapacaksanız o zaman ütülemek gerekmiyor. Ancak Dantelin büyüklüğünde bir kap çevresine koyarak sonradan Fırça ile bol tutkallı su ile yapacaksanız o zaman ütülemek daha iyi.

Dantel Kaseleri Boncuk,Pul ya da çeşitli materyaller ile süsleyebilirsiniz. Akşamdan hazırladığınız Tutkallı suyu Dantele bolca sürün ve o şekilde balon ya da kap üzerinde sabaha kadar kuruması için bırakınız.

Burada aylar önce paylaştığım İp ve Tutkalla Kase yapılışına bakabilir değişik Dekoratif Kaseler yapabilirsiniz.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük olarak görebilirsiniz.

Dantellerden Videolu Anlatımlı Kase Yapılışı İzle-Dantelden Kase Yapımı

2 YORUMLAR

  1. dilek hanım merhaba ben sitenizi tesadüfen buldum çok beğendim birçokşeyi denemek istiyorum özellikle dantel kaselere bayıldım başarılar diliyorum aynur demirci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz