Menü Kapat

YUVARLAK ÇOK FONKSİYONLU SUNTA MDF SEHPA YAPIMIErkeklerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm  Sunta yanları gözlü çok fonksiyonlu Sehpa Yapımı sizler için Resimli anlatımlı Mobilya yapılışı.

Buradaki Sehpa yapımında bir kaç püf noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sehpanın ayakları ve yuvarlak bölümlerinin genişlikleri aynı olması gerekiyor.

İç içe geçirilen Sehpa ayakları birleştikten sonra Sehpa ile uyumlu bir genişlikte olmalı. Sehpa bacaklarının iç içe geçmesini sağlamak için her iki ayağın tam ortasından bir kesik oluşturulmuş.

Yuvarlak raflı sehpanın alt ve üstünü oluşturan her iki yuvarlak eşit genişlikte olacak.

Çok fazla malzemesi olmayanlar bu yuvarlağı sağlamak için mutfaklardan eksik etmediğimiz tepsi veya sini yardımı ile çizdikten sonra testere ile keserek yapabilirler.

Tabi gördüğümüz kadar bu şık Dekoratif Sehpayı yapmak için hevesli olmamız tek başına yeterli değil. Mutlaka olması gereken Marangoz aletlerinin elinizin altında bulunması gerekiyor.

Ben buradan size Ahşap Sunta diye yazdım fakat Sunta mı? yoksa Mdf mi ben tam olarak bilmiyorum. Zaten bu işlere ilgisi olanlar gerekli malzemelerin neler olduğunu da bilirler.

Ustalar için burada gördüğümüz Sehpa Modeli sadece ilham almaları içindir. Sehpa için 3 adet Sehpa tekerleği takılmış bu sizin arzunuza ve elinizdeki malzemeye göre karar vereceğiniz bir şey.

Mobilya Dekorasyonu, Basit Mobilya yapımı ve Mobilyalar üzerinde değişiklik Tadilat yapmayı seven takipçilerim için değişik ve güzel Mobilya Projeleri Dekorasyon bölümünde bulunmakta.

Babalar ve Dedelerin ilgisini çekecek olan Ahşap Beşik Değerlendirme çalışması da bunlardan sadece bir tanesi.

Dar ve küçük Balkonu olanlara Duvara Monteli Yarım Masa Yapılışı bu konuda büyük rahatlık sağlayabilir.

evinizin Terası,Veranda ve Bahçesine hatta isterseniz mutfak için Elma Şeklinde Masa yapabilirsiniz.

kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi

kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-2
Burada en dikkat etmeniz gereken yuvarlak alt ve üst sehpa zemini ile sehpa ayaklarının aynı genişlikte olması gerekiyor.Tabi bu çalışmayı oluklu Karton ya da Kalın Kartondan Sehpa yapmak isteyenlerde kullanabilir.
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-3
Tam ortadan iki sehpa ayağınada kesik atılmış ve iç içe geçirilmiş
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-4
Marangoz tutkalı ve çiviler ile sağlamlık sağlanmış
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-5
yapıştırma işinden sonra çivi ile sabitleyiniz.
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-6
Çivi başları kamufle edildikten sonra Sprey boya ile boyandıktan sonra arzu edenler vernik ile daha sağlam ve parlak olmasını sağlayabilirler
kendin-yap-yuvarlak-kullanisli-sehpa-yapilisi-1
Kendin Yap Ahşap Yuvarlak Sehpa-DIY Wooden Round Coffee Table-DIY Holz Runder Couchtisch-DIY Houten Ronde Koffietafel-Round Table basse en bois bricolage

1 Comment

  1. Geri bildirim: TIĞ İŞİ ALTIGEN MOTİFLİ ÖRGÜ SEHPA ÖRNEĞİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir