Hobi El İşi Oyuncak Yapımı YUMURTA KARTONUNDAN KİRPİ YAPILIŞI

YUMURTA KARTONUNDAN KİRPİ YAPILIŞI

402
yumurta-kartonundan-kirpi-yapilisi

Yumurta kartonunu atmayarak bir çok şey yapabileceğimiz gibi çok güzel bir kirpide yapabiliriz.10 luk yumurta kolisinden yapabileceğiniz bu şirin kirpi için Başka hangi malzemeler kullanılıyor bir göz gezdirelim.Boyama işini Mümkünse Sprey akrilik boya kullanara yapınız Sprey olanı yoksa ozaman normal Akrilik yada Guaj boya ile boyayınız.Akrilik boya tavsiye ederim çok güzel parlak oluyor.Yumurta kartonundan neler yapılır bir bakalım.Yumurta Kartonunla Küçük LambalarÇiçekler24 Adet şekilKapı süsüGülO kadar çokki yapılabilabilecekler siz en iyisi bu Menüye bir gö atın Burdan

yumurta-kartonundan-kirpi-yapilisi

 

1.Resim:Sevimli Kirpimizin vucudunu yapmak için kese kağıdı kullanıyoruz Kese kağıdı yoksa benzer kalınlıkta bir kağıt kullanabilirsiniz.Kağıdın içine sıkıştırılmış kağıt parçaları koyarak kese kağıdını iyice büküp sıkı bir şekle sokun resimdiki kirpi modelin vücudunun boyu 15 santim.2.Resim:Kirpinin yüzü içinde yumurta kartonunun merkezinden bir koni şeki keserek içine tutkal sürünüz.10 lu yumurta kolilerin şekli böyledir.
 

1.Resim: Hem Kese kağıdının ucuna hem yüz olacak kartona tutkal sürerek iyice yerleştiriniz. 2.Resim: Yumurta kartonlarını üsteki gibi kirpinin dikenlerini oluşturmak için kesiniz.

1.Resim: 3 lü kestiğimiz kartonları kirpinin başının altına sırayla uçlarına tutkal sürüp yapıştırarak takıyoruz. 2.Resim: Kirpinin dikenlerinin 2. sırasını tekli yaprakları kullanarak yapıştırarak sırayı tamamlayınız.

 

1.Resim :Ayakları ve pencelerinin kesilişi 2.Resim :Bu resimdeki kartonların ortasındaki yuvarlakları kesip alarak kulaklar için kullanıcaz.

 

1.Resim: Evet büyük olan kartonun dibindeki yuvarlağı resimdeki küçükyuvarlak kibi iki tane kesicez bunlar kulakları olacak ,az düz olan yeri yapıştıracağımız bölümü.2.Resim: Büyük olan  konişeklindeki yumurta kartonunun dibinekiküçükkabarık yuvarlağı kesip küçük olan karton gibi yapıcaz. Küçük olan burna yapıştırılacak.

Evet kirpimizin kesme ve yapıştırma işlemleri bittikten sonra boyama işlemine geldi sıra. Sprey akrilik boya kullanırsanız çok rahat boyarsınız.Sprey Akrilik boyanız yoksa normal akrilik yada guaj boya ile  boyayabilirsiniz.Bedenini gri pence ve burnunu kahverengi. kulakları ve yüzünü gri boyanın içine azcık  kırmızı boya koyarak pembemsi bir ton elde edin.Kolay Gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz