Hobi YUMURTA KARTONUNDAN ÇİÇEKLİ KAPI ÇELENGİ YAPILIŞI

YUMURTA KARTONUNDAN ÇİÇEKLİ KAPI ÇELENGİ YAPILIŞI

400
yumurta-kartonundan-kapi-celengi-susu-yapilisi

Altılık yumurta kartonuyla yapılan kapı çelenginin nasıl yapıldığını resimlerle gösterdim ve yapılışını resimlerin altına tek,tek yazdım.Yumurta kartonundan neler yapılır ,nasıl değerlendirebiliriz hobi bölümümüzden takip edebilirsiniz.

yumurta-kartonundan-kapi-celengi-susu-yapilisi


Resimdeki gibi bir yumurta kartonu için 6 lık yumurta kolsi almalısınız.İlk önce 1.resimdeki gibi kullanacağınız parçaları kesiniz.Çiçeğin şeklini boy boy yaprakları olacak şekilde kesiniz.Dikkat ederseniz her yaprak karşısına gelen yaprakla aynı boyda kesilmiş.


2.Çiçek şeklini ise yumurta kartonunun kenarlarından yararlanarak yapıyoruz.Çiçekleriniz için Akrilik yda guaj boya kullanmalısınız Akrilik tavsiyem olur daha parlak oluyor.Çiçekleri iyice kurumadan sakın yapıştırmayın

Burda yaptığınız farklı çiçeklerin üst üste yapıştırma ve kesiliş şekillerini göstermişler.

Resimde silikon yapıştırıcısı tabancası kullanmışlar siz güzel bir yapıştırıcı ilede yapabilirsiniz.Beyaz ve fosforlu akrilik boya ile yapılmış.Çiçekleriyapıştırmadan önce hepsini akrilikle boyayın ve en son kuruduktan sonra isterseniz kartona,denizde batmaz çember süngerlere yada resimdeki gibi çalılardan yapılmış bir çelengte yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Kırtasiyelerde Şeffaf tutkal olarak satılır sürdükten sonra beyaz renk bırakmaz.Ücret olarak kentlere göre değişir ancak bana gerekli olduğu zaman 250 gramlık bir şişe tutkalı 5 lira civarı almıştım

  2. Dilek hanim. çok güzel paylaşımlar. Teşekkürler ediyorum.
    Dantelleri şekillendiren tutkal için önerinizi rica edicem. Ör;Marka,nerden alınır gibi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz