Örgü Modelleri YILDIZ PAPATYA LİF YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIMLI

YILDIZ PAPATYA LİF YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIMLI

3180
yeni-sezon-yuvarlak-lif-modelleri
yeni-sezon-yuvarlak-lif-modelleri

Bugün sizlere uzun zamandır nasıl yapılır? merak ettiğim halk dilinde iki adı olan Örgü Tığ işi  Yıldız Lif Yapılışı ve Papatya Lif Yapılışı-Mor Beyaz Papatya Lif Modeli diye bu Lif Modelini Resimli anlatımlı olarak 2 ayrı elden nasıl

yeni-sezon-yuvarlak-lif-modelleri
yeni-sezon-yuvarlak-lif-modelleri

Yıldız Lif Örülür? öğrenebilirsiniz.

Mor ve Beyaz Ortası Çiçekli Papatya Lif Modeli yapılışı  2 kat şeklinde Fıstık örneği ile yapılıyor.

İlk olarak Dilimli Yıldız Lif modelinin 4 +4 arklı 2 renkte dilimlerini 2 kat şeklinde yanlardan Fıstıkları artırarak örüyoruz.

Yıldız Lifin dilimlerini ördükten sonra hem çevresini kenar örgüsü Fıstık örneği ile örüyor hem tek,tek Papatya lif modelinin yapraklarını ortadaki uçları üst,üste gelecek şekilde Tığ ile birleştiriyoruz.

Yıldız lif ya da Papatya lif olsun ikisi aynı örnek farklı isimler kullanılsa da Lif örme teknikleri aynı.

Yıldız Lif Örneği Mor ve Beyaz renkli olan modelde daha sıkı bir şekilde örülmüş.Tabi kullanılan iplik ve elinizin sıklığı ya da gevşekliği modelde kendini gösteriyor.

Ben bu güzel Resimli Açıklamalı Yıldız Lif Yapımını ve Resimli anlatımlı Papatya Dilimli Lif örneğinin yapılışlarını başka Bloglar dan aldım.

2 ayrı hanımın dilinden ve elinden resimler ile yapılışını öğrenebilirsiniz. Örnek anlatımları ve Lif modeli resimleri Aylin Hobi ve Cerenim-hobi bloglarından alınmıştır.Emeklerinden dolayı her iki hanıma da ayrı,ayrı teşekkür ederim.

Blog sahibi olan ve Örgü seven bir çok hanımın toplandığı ve Ördükleri örgüleri paylaştıkları Emek bahçemiz adlı bir Forum için bu güzel çalışmaları hanımlar örmüşler burada bu güzel Forumdan da bahsetmiş olalım.

Bahar Lifi Modeli için lütfen resimleri tek,tek inceleyiniz.İsteyenler yaprak sayısını 6 adet olarak ta yapabilirler.

Yıldız Papatya Lif Modelinin içine ortasına sizde Örgü Çiçek Yapmak isterseniz burada size çok şık Örgü Lif için Çiçek Yapılışına bakabilirsiniz.
Resimlere Tıkladığınızda Yıldız Papatya Lif Nasıl Örülür? Daha Büyük olarak görebilirsiniz.

Burada 3 boyutlu Yıldız Lif Nasıl Örülür? Videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz