Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YEŞİL ÜÇGEN AJURLU KIZ BEBEK ELBİSE ANLATIMI:VİDEO

YEŞİL ÜÇGEN AJURLU KIZ BEBEK ELBİSE ANLATIMI:VİDEO

7220
yesil-ajurlu-kiz-bebek-elbise-yapimi-video
yesil-ajurlu-kiz-bebek-elbise-yapimi-video

Ajurlu yeşil bebek elbise modeli iki şiş ile örülen Elbise üçgen ajurlu örgü tekniği kullanılmış.Şahane bebek elbisenin yapımı aşamaları sesli Türkçe videolu olarak tek tek gösterilmiştir.

Sevgili arkadaşımız Elif Hanım’a ait olan güzel anlatım için kendilerine teşekkür ederiz, kız bebek annelerinin çok beğeneceği düşündüğümüz bir model olmuş.

ucgen-ajurla-kizlara-elbise-yesil
ucgen-ajurla-kizlara-elbise-yesil

Robalı kız bebek elbise modeli istenildiği takdirde Kız çocuk elbise olarak da yapılabilir. 3 yaşına kadar aynı ilmek sayısı ile başlayabilirsiniz.

Elbisenin yakadan başlama da ki roba artışlarına daha fazla yaptığınızda beden boyunu daha uzun ördüğünüz de istediğiniz yaş için modeli çalışabilirsiniz.

Ajurlu Bebek Elbise Modelleri

1 yumaktan biraz fazla ip giden bu model için çağla yeşili çok güzel bir Koton örgü ipi kullanılmıştır. Özellikle Bahar ve Yaz ayları için bebek elbise modeli çalışacak arkadaşlar Koton Bambu, Merserize tarzı ipler ile çalışabilirler.

Büyüklüğü 0-1 yaş giyilebilecek boyutlarda. Bebeğinizin gelişimine göre değişebilir. 1 yaştan daha büyük örmek isteyenler yaka ilmek sayısını aynı başlayıp roba artışlarını daha fazla yapabilirler.

baharlik-videolu-kiz-bebegi-elbiseler
baharlik-videolu-kiz-bebegi-elbiseler

Buradaki bir yaşa kadar giyilen Bebek elbisesinde robasın da 13 kez artış yapılıp, üçgen desenli örnek gövdede 6 sıra uygulanıp altına 3 diş haraşo ile bitirilmiş.

Az önce de belirttiğim gibi elbise boyunu kendi Bebeğiniz, kız Çocuğunuz için kendiniz karar verip ona göre ayarlayabilirsiniz.

Santim olarak ölçülere omuz hizasından etek ucuna 29 santim yakadan yakaya genişlik 11 santim.

robali-yesil-ajurlu-elbise-arkasi
robali-yesil-ajurlu-elbise-arkasi

Bu modelde hem robayı genişletip hem elbisenin boyunu uzatıp aynı ilmek sayıları ile başlayıp 3 yaşına kadar modeli büyütebilirsiniz. Tabii roba ve elbise boyunu da artırmak gerekir.

Kaynak Video:ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim

Bebek Elbisesi Şiş Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz