Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YENİ DOĞAN 0-3 AY KIZ VE ERKEK HIRKA:YÜZÜK TAŞI MODELLİ

YENİ DOĞAN 0-3 AY KIZ VE ERKEK HIRKA:YÜZÜK TAŞI MODELLİ

8726
Nazarca-yuzuk-tasi-ornekli-yenidogan-bebek-hirkasi
Nazarca-yuzuk-tasi-ornekli-yenidogan-bebek-hirkasi

Bu güzel hem kız hem erkek bebek için Yüzük Taşı Modelli Sıfır yaka Hırka projesi Yeni doğan 0-3 aylık bebeklere göre hazırlanmıştır.

Örgü tarifi sayfasında diğer bedenler içinde kaç ilmek ile başlanır? roba kurulumu sayılırı ile ilgili bilgileri göreceksiniz.

Örgünün yakadan etek ucuna kadar robasında, kol kesiminde ve yanların da kullanılan Yüzük taşı örgü modeli modeli çok ama çok yakışmış.

Zaten model birebir başlıca çok güzel tasarlanmış ve örülmüş.Yaka ilmek sayısını aynı başlayıp reglan artışında kol ve beden sıralarını biraz daha uzatarak 0-6 ay arası yapa bilirsiniz.

yeni-dogan-0-3-ay-hirka-tarifleri-2
yeni-dogan-0-3-ay-hirka-tarifleri-2

Habibe hanımın da dediği gibi burada bu yüzük taşı örneğini kullanmak istemeyen Burgu modeli ile de her iki kenarı model bırakabilirler.

Aynı desen önde olduğu gibi Arkada da bir sıra kullanılmakta.Yakasın da,kol ucun da ve etek lastiğin de 2 li lastik uygulanmış.

Burada Yeni Doğan Hırka modelin de uygulanmış olan kombinasyon aynı şekilde kazaklar içinde Bence de kullanılabilir.

Eğer sadece çocuk, bebek değil yetişkin kazakların da bu modeli olduğu gibi bu şekilde tasarlayıp uygulayabilirsiniz.

Çevresi Yüzük Taşı Örnekli Bebek Hırka

Hırkanın kol boyu kol altından itibaren 15 santim. Kol boyu 0-3 ay için 12-13 cm de olabilir.Burada biraz daha uzun soluklu giyilmesi için biraz daha uzun örülmüş.

nisan-bebek-hirka-safran-knit-videosu
nisan-bebek-hirka-safran-knit-videosu

Göğüs genişliği 24,5 cm. Toplam 5 adet düğme kullanılmış. Düğme aralıklarında 10 diş reglan sayısı bırakılarak yapılmış.

100 gramın da 240 metre olan Pamuklu bir ip kullanılmış. Yakasından etek ucuna kadar olan uzunluk 26 santim olarak belirlenmiş.

Kol altından itibaren etek ucuna uzunluğu ise 16 santim. Bu örgüde şiş olarak lastik yapılışında 3.25 no şiş kullanılırken, örgünün yapımında 3,5 numara şiş kullanılıyor.

Bebek Hırkasını Büyütmek İçin Sayılar

Yüzük taşı Nisan bebek hırka modeli 45 yaşında ilmek sayıları burada verilen sayılar sadece buradaki kullanılan ip ve şiş numaralarına uygundur.

0-3 ay için: Önler 14 ilmek, arka 23 ilmek, kollar 8 ilmek, 67 ilmekle modelinin yapılışına başlanılır.

6- 9 ay için: Önler için 14 ilmek, arkası için 22 ilmek, kollar için 10 ilmek.70 ilmek ile modele başlanır.

12-18 ay için: 1,5 yaşında olan bebekler için önler 15, ilmek arkaya 24 ilmek, kollara 10 ilmekle bırakılır. 74 ilmek ile hırkaya başlanır.

2-3 yaş için: 3 yaşına kadar bebek ve çocuklar için önleri 15 ilmek, arkası için ise 25 ilmek, kollar içinde 12 şer ilmek bırakılır. 79 ilmek ile çocuk hırkasında başlanır.

4-5 yaş için: 5 yaşına kadar çocuklar için Önler 16 ilmekle, arkası 26 ilmek, kolları 12 ilmek bırakın. Model 82 ilmek ile başlanır.

Kol altı Artışları 3-3 ilmek ilmekle yapılır.Bu sayılar ile Hırka büyütme yapabilirsiniz. Kol ve Gövde boyunu da uzatmalısınız.

Kaynak: Özgün makale nazarca.com-Videolu anlatım Safran Knit Kanalı Habibe hanıma aittir.

Bebeklere Ajurlu Çerçeveli Bebek Hırka Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz