Örgü Modelleri YELEK ÖRGÜSÜNDE EN BASİT EN KOLAY YAPIM VİDEOLARI

YELEK ÖRGÜSÜNDE EN BASİT EN KOLAY YAPIM VİDEOLARI

6903
delikli-sutasi-bayan-yelegi-tig-orgu

Bugün ki Örgü Anlatımı Çeyizlik Yelek Modeli Yapılışı ile başlatıyoruz. Sutaşı Örgü Bayan Yelek Modeli Her Mevsim giyilen Modeli ile Harika bir Model.

Yelek 38-40 Bedenler için. Toplam 38 tane Sutaşı Modeli üzerine kuruluyor. Burada 42-44 Beden Yelek ve 44-46 Beden Yelekler için de bir ipucu veriyor.

Siz de 44 beden için 44-45 motif ile başlayabilir ya da 42 Beden için 43 motif ile başlayabilirsiniz. Tabi 1 sıra yaparak ilk önce ölçüler yeterlimi bakmanız gerekiyor.

orme-kadin-yelegi-sutasi-modeli
orme-kadin-yelegi-sutasi-modeli

Tığ ve İp kalınlığı aynı olduğunu varsayarak bu sayıları sizlere öneriyorum. Videodaki Yelek büyütme Motif artırımı için her bedene 2 ya da 4 motif ekleme veya çıkarma üzerine yapılıyor.

yelek-koltuk-kesimi-38-40-beden
yelek-koltuk-kesimi-38-40-beden

Tabi bu Tüm Yelek Motiflerinin sırasının hesabı oluyor. 42 Beden için 4 motif eklediğiniz de 2 motif önlere, 1 er tane Koltuk altlarına, 2 motif arkaya eklenecek. Detayları videoda iyi dinleyin.

kadin-yelegi-yapilis-videolari-2020
kadin-yelegi-yapilis-videolari-2020

Delikli Sutaşı Model Yelek için 2 Yumak ip Kullanılmıştır. Angora tarzı Yelek ipi için 2 numara Tığ kulanın.

Tek Para Bayan Yeleği 4 ve katları ile yapılıyor. Bütün olarak Örülen Yelek için . Kaç beden yaparsanız yapın Zinciri belinizi sıkmayacak şekilde çektikten sonra 3 zincir daha çekerek 2. sıraya Modele geçin.

sutasindan-yelek-modeli-nasil-yapilir
sutasindan-yelek-modeli-nasil-yapilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz