Menü Kapat

delikli-sutasi-bayan-yelegi-tig-orgu

YELEK ÖRGÜSÜNDE EN BASİT EN KOLAY YAPIM VİDEOLARIBugün ki Örgü Anlatımı Çeyizlik Yelek Modeli Yapılışı ile başlatıyoruz. Sutaşı Örgü Bayan Yelek Modeli Her Mevsim giyilen Modeli ile Harika bir Model.

Yelek 38-40 Bedenler için. Toplam 38 tane Sutaşı Modeli üzerine kuruluyor. Burada 42-44 Beden Yelek ve 44-46 Beden Yelekler için de bir ipucu veriyor.

Siz de 44 beden için 44-45 motif ile başlayabilir ya da 42 Beden için 43 motif ile başlayabilirsiniz. Tabi 1 sıra yaparak ilk önce ölçüler yeterlimi bakmanız gerekiyor.

orme-kadin-yelegi-sutasi-modeli
orme-kadin-yelegi-sutasi-modeli

Tığ ve İp kalınlığı aynı olduğunu varsayarak bu sayıları sizlere öneriyorum. Videodaki Yelek büyütme Motif artırımı için her bedene 2 ya da 4 motif ekleme veya çıkarma üzerine yapılıyor.

yelek-koltuk-kesimi-38-40-beden
yelek-koltuk-kesimi-38-40-beden

Tabi bu Tüm Yelek Motiflerinin sırasının hesabı oluyor. 42 Beden için 4 motif eklediğiniz de 2 motif önlere, 1 er tane Koltuk altlarına, 2 motif arkaya eklenecek. Detayları videoda iyi dinleyin.

kadin-yelegi-yapilis-videolari-2020
kadin-yelegi-yapilis-videolari-2020

Delikli Sutaşı Model Yelek için 2 Yumak ip Kullanılmıştır. Angora tarzı Yelek ipi için 2 numara Tığ kulanın.

Tek Para Bayan Yeleği 4 ve katları ile yapılıyor. Bütün olarak Örülen Yelek için . Kaç beden yaparsanız yapın Zinciri belinizi sıkmayacak şekilde çektikten sonra 3 zincir daha çekerek 2. sıraya Modele geçin.

sutasindan-yelek-modeli-nasil-yapilir
sutasindan-yelek-modeli-nasil-yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir