YALANCI BUĞDAY ÖRGÜ MOTİFİ TARİFİ

yalanci-bugday-modelli-orgu
yalanci-bugday-modelli-orgu

3,5 numara şiş ile orta kalınlıkta ip ile yapılan Yalancı Buğday Örgü Modeli Her örgü modelin de kullanıldığı gibi Erkek örgülerinde ,Kışlık Yelekler,Battaniyeler,Bereler ve Hırkalarda da çok yakışır.

Model 4 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. 2 sıradan oluşan Örgü Yalancı Buğday modeli  4 ve katları hesaplandıktan sonra 1 ilmek daha ilave edilir.

yalanci-bugday-orgu-modeli
yalanci-bugday-orgu-modeli

Takım Damat Gelin Lif Modelini henüz görmeyenler buradan ulaşabilir ve Takım Gelinlik Lif ile Damatlık Lif nasıl yapılır buradan görebilirsiniz.

Örgünün ilk sırasında kenar ilmek örülmeden alınır sonraki ilmek düz örer gibi girilir çift dolanarak alınır. Bu şekilde 3 tane ilmek düz gibi yapılır ama çift dolanarak örülür.

İp arka tarafa alınır sonraki 5. ilmek örülmeden alınır tekrar 3 ilmek çift dolanarak düz örer gibi örülür bu sıra bir öyle bir böyle yapılır.
Yalancı Buğday örgü Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YALANCI PETEK ÖRGÜ MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*