YAKADAN BAŞLANAN 2-4 YAŞ ERKEK ÇOCUK CEKET TARİFİ

yakadan-baslanan-orgu-bebek-ceketi
yakadan-baslanan-orgu-bebek-ceketi

Örgü Bebek Ceketi-Yakadan başlanan Ana Kuzusu ipinden Yaka,Kol ve Etekleri örülen Haraşo örneği Bebek İpi ile Bedeni yapılan Erkek Bebek Hırka yapımı baştan sona Öğretilsin diyenlere Videolu yapımı.

Öncelikle 2 çeşit ip kullanılan bu model için 1 tane Ana kuzusu ipi temin etmelisiniz. Model de kartopu Ana kuzusu ipi ve ayrı bir ip olarak ta Bebek yünü denilen iplerden gerekiyor.

yakadan-orulen-ana-kuzusu-ipinden-bebek-hirka
yakadan-orulen-ana-kuzusu-ipinden-bebek-hirka

4 Numara Örgü Şişleri ile Ana kuzusu ipi ile 64 ilmek atarak başlanıyor ve haraşo örnek ile Yakadan Başlanarak yaka genişliği istediğiniz boya gelinceye kadar 12 santim genişliğinde haraşo örün diğer ipe geçin

Kahverengi ip ile başladığınızda yaka bitmiş Bedene başlamış oluyorsunuz.Her iki yandan 6 şer ilmek artırılarak toplam 76 ilmek haraşo örülüyor.

Böyle değişik teknikler ile Örülen Bebek Ceketleri ve Hırkaları için Etekten Başlanan Yelek yapılışı ile Koldan Başlanan Çocuk Hırka modellerine buradan bakabilirsiniz.
Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Ceketi Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*