Dekorasyon VİYOLLE AKRİLİKLE BOYANMIŞ KARTON ÇİÇEK YAPILIŞI

VİYOLLE AKRİLİKLE BOYANMIŞ KARTON ÇİÇEK YAPILIŞI

357

Atılan kullanılmayan malzemelerin değerlendirildiği nazarca.com sitemizde daha öncede yumurta kartonundan,viyolden yapılan bir çok çiçek yapılışını sizlere sunmuştum. Altaki resimlerdede tüm detaylarıyla gördüğünüz gibi sonuç harika oluyor. Eğer sizde bu çiçeklerden yapmak istiyorsanız 30 luk yumurta kolisi kullanmalısınız her çeşit yumurta viyolünün şekli farklı olabiliyor. Sizlere tavsiyem bu tarz etkinliklerde Akrilik boya kullanmanız eğer guvaj boya kullanırsanız resimdeki karton çiçek gibi parlak ve canlı görünmüyor tam aksine mat bir görüntüsü oluyor. Boya işlemi bittikten sonra açık havada uzun süre bekleterek iyice kurumasını bekleyiniz aksi halde yapıştırma işleminde çokçobuk yırtılıyor.

eg-carton-flowers eg-carton-flowers-1 eg-carton-flowers-2 eg-carton-flowers-3 eg-carton-flowers-4

Üsteki 3. resimdeki gibi kesiniz

eg-carton-flowers-5 eg-carton-flowers-6

Kestikten sonra çevresini kırparak bu 1. resimdeki gibi yaprak şeklini verin. Yaprakları içiçe koyarak yapıştırınız.

eg-carton-flowers-7 eg-carton-flowers-8

En zor kısmı çiçeğin sapı olan şönili çiçeğe yapıştırmak dikkatli olun fazla yapıştırıcı kartonun erimesine ve içinde sap için açacağınız deliğin büyümesine neden oluyor ve çiçek sapın üstünde durmak yerine saptan aşağı doğru devamlı kayarak bozulabiliyor.

eg-carton-flowers-9 eg-carton-flowers-10

 

eg-carton-flowers-11 eg-carton-flowers-12  eg-carton-flowers-13

Çiçeğin içine şeker dökmüşler fakat bu şekilde hiç kullanışlı olmaz zira yazın bütün sinekleri çiçeğin üstüne çekersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz