Menü Kapat

uzun-ilmekli-3-fistik-oyasi

UZUN İLMEKLİ 3 FISTIK OYASI YAPILIŞIPudra Renkli Yazma modeline uygulanan Pudra renkli İpten Tek sıradan Uzun İlmekli 3 Fıstık Oyası Videolu Tarifi anlatımı ile Yeni doğaçlama Oya Örnekleri.

Oya Örneği Tarifine başlamadan önce Daha önceki Oya örneği olan İnci Tepeleri Oya Modelini de anlatayım.Tek renkten yapılan uçları İncili olan model Sık iğne ve Örümcek modelli bir Oya.

ilmekli-3-fistikli-oya
ilmekli-3-fistikli-oya

Yazma modeli için Tek renk kullanılan İp Markası Oyalı 355 numara ip.Tığ 22 numara isteyen 21-22,5 numaraya kadar Mil kullanabilir.

Genelde Tek renk Yazmalar da tek renk kullanılan bu Oya yapımın da Renklere uygun Çiçek Desenli Pudra Rengi Yazma tercih ediliyor.

Yazma kenarı Tığlamak için 2 zincir ile yapılmış.Eli Oya yapımın da sıkı olanlar 3 zincir ile Tığ battı yapabilirler.Model Yazma ortasından başlanacak.

Tığ battıya tutturulan ilmek sonrası 1 zincir 1 santimden uzun örümcek yapılır bir sonraki kutuya tutturulur. Tekrar aynı büyüklükte 1 cm den geniş örümcek yapılır , sonraki kutuya tutturulur.Başlama noktası böyle devamı Alttaki Oya videosu tarifinde.

1 Comment

  1. Geri bildirim: ÇİÇEKLİ RENK CÜMBÜŞÜ OYA TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir