Örgü Modelleri ÜSTÜNDEN MARUL YAPILAN SABUN BEZİ LAVANTA LİF YAPILIŞI

ÜSTÜNDEN MARUL YAPILAN SABUN BEZİ LAVANTA LİF YAPILIŞI

1343
Ustten-marul-yapilan-lavanta-sabun-lifi
Ustten-marul-yapilan-lavanta-sabun-lifi

Marullu Lavanta Lif Modeli Tasarımı ve Anlatımı Sanatlı Örgüler Kanalına Aittir.Kendisinin bizlere Gönderdiği Bir Lif Tarifi. Yeni Tasarım Sabun Lifi çalışmasını ben de Severek Sizler de görün diye Tarifi yayınlıyorum.

Videonun başında Emeğin sahibinin bahsettiği Onun Tasarımlarının aynısı yapan ve hangi kanaldan aldığını dahi söylemeyen Youtuber ve site sahibi Arkadaşlar için.

Anlayacağınız ben izinliyim.Bunu açıklığa kavuşturduktan sonra Gelelim Modelin detaylarına.

marullu-lavanta-lif-modeli-tasarimi
marullu-lavanta-lif-modeli-tasarimi

Lavanta Lif Modeli Malzemeleri ve Yapılışı

4 Renk Lif İpleri 5 numara Tığ- Fıstıklı ve 2 renk yapılan Göbekten başlanan Lavanta Yuvarlak Lif Modeli Çiçekleri ayrı olarak yapılıyor.

Ortada ki Fıstık çiçeği 6 zincirli halka içine aralar da 2 zincir ile 8 fıstık yapılır.İkinci sırada Diğer renge geçilir.Fıstık araların da 2 zincir her yuvaya 2 fıstık yapılır.

2019 TAKIM LİF MODELLERİNDEN GÜL DALI UZUN LİF YAPIMI

Gül Dalı Uzun Lif Modeli Tarifini bu model den önceki çalışmada yayınladım.Diğer ve bu modeli gibi Kırmızı Güllü,Yapraklı ve Dallı Lif Modelinin de yapımı var.

lavanta-marullu-lif-yapilisi
lavanta-marullu-lif-yapilisi

3. sırada Yine Sarı renge geçilir.İlk yuvaya 5 li fıstık yapılır,döndürülür.  5 zincir çekilir Fıstık üstünde kapatılır.Tekrar döndürülür 5 zincir ile yapılan zincirli halka içine 5 li fıstık yapılır. 5 zincir aynı halkaya yine 5 li fıstık yapılır.

Bu şekilde Zincir şeklinde 6 Sarı çiçek üst üste yapılır. Çiçekler tek,tek bu şekilde bitirilir. Bir Sarı sıra bir Beyaz Çiçek sırası.En son Lif üzerinden Marul deseni ile lif tamamlanır.

Sanatlı Örgüler Kanalına Bu Lifi bizimle paylaştığı ve Tarifi için Çok Teşekkürler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz