UÇTAN ARTIRILARAK YAPILAN ÇİÇEKLİ BAYAN PATİK

uctan-artirilarak-yapilan-sis-orgu-kadin-patik
uctan-artirilarak-yapilan-sis-orgu-kadin-patik

Uç kısmından Çoğaltarak başlanan 2 şiş örgüsü Çizgili Burunlu Çiçekli Bayan Patik Videolu olmakla beraber Açıklamalı Patik çalışmasıdır.

Yarım Yumak Patik ipi ile Kartopu Fulara Patik ipleri ve 3 numara Şiş. Aynı kalınlıkta Yün ip kullansanız da olur.

Patiğin ön burun yüzünden dikmeye başlayıp Patik altından topuk kısmına kadar dikiş yapılmış.Arka tarafında dikiş olmayan Patik altı için Örgü Dikişi denilen Gizli dikiş tekniği kullanılmış.

uctan-cogaltilarak-yapilan-sis-patik
uctan-cogaltilarak-yapilan-sis-patik

Bu Patik modeli Ok Patik Modeli olarak ta bilinen En Kolay Kadın Patik modeli olarak bilinir. 3 ilmek ile başlanır Burun kısmından 1 sıra artırılır 1 sıra artırılmadan Haraşo şeklinde başlanır.

Unutmayın artırmalar ön yüzden yapılır ve son ilmekler her defasında örülür. 2. sırada ilk ilmeği artırma yapın tekrar haraşo son ilmekten önce yine artırın.

Patik üstüne dikilen Örgü Çiçek yapılışını da sayfada 2. video olarak ekledim.Tığla yapılan Örgü Çiçekleri farklı el işlerini için de kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.

Patik Çiçeği Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. UÇTAN AJURLU ARTIRMALI İKİ ŞİŞLE PATİK MODELİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*