ÜÇ DÜĞMELİ SAÇ ÖRGÜLÜ ERKEK BEBEK SÜVETER VİDEOLU YAPILIŞI
dugmeli-erkek-cocuk-suveter-ypimi

ÜÇ DÜĞMELİ SAÇ ÖRGÜLÜ ERKEK BEBEK SÜVETER VİDEOLU YAPILIŞI


3 Düğmeli Saç Örgülü Erkek Bebek Süveter Modeli Tarifi.Tarifte 1-1,5 yaşlarına kadar Çocuk Süveter Yapılışına bakabilirsiniz. Süveter modelini büyütmek için Arka ve Ön parçalara 4,5-5 numara Şiş ile 2 -2,5 yaşa kadar yapılır.

Kırmızı renkli Süveter Alize Hapy Baby ip ile yapılmış olup 3-3,5 numara Şiş ile yapılmış. 72 İlmek ile Ön bedene Etek ucundan başlanır.Bebek Süveteri Etekten yakaya doğru 2 parça olarak yapılır.

72 ilmek 13 sıra boyunca 2 ters 2 düz yapılır.Lastik bitiminden sonra Yanlar düz ortası lastik ve saç örgü modeli ile yapılır.Bundan önce ilmekler artıra ile 76 çıkarılır.

Yeterli uzunluk sağlandıktan sonra Ön parçanın ortasındaki Lastik düz örgü ile bir süre devam eder.

3-dugmeli-sac-orgulu-kolsuz-bebek-suveter
3-dugmeli-sac-orgulu-kolsuz-bebek-suveter

3 Düğmeli Süveter için üst üste binen patlar ile beraber yanlardan kol kesimi yapılır.Burada aynı Burgu örneği şart değil.Farklı Sa Örgü Tekniklerinden birini de uygulayabilirsiniz.

Hazır Görünümlü Çocuk Kazak Tarifi için Bugün gördüğümüz Süveter modeli kadar Açıklamalı ve Detaylı Tarifine buradan bakınız.

sac-orguden-1-yas-bebek-suveter
sac-orguden-1-yas-bebek-suveter

Arka parçası da aynı Ön gibi değil 70 ilmek ile başlar tüm örgü boyunca Lastik bitince düz örgü yapılır. Desen uygulanmaz.Lastikten sonra 52 sıra Düz yapılır Koltuk kesimine başlanır.

Omuz birleşimi Arka parça kesimi yapılmadan önce ikisi birlikte kesilerek kapatılıyor.Yaka ters örgüler ile ilerliyor.

V Yaka Dev V Örgü Desenli Erkek Süveter için aynı şekilde Şiş Örgü Etekten başlamalı Süveter Modeli.Farklı model farklı desen ve anlatım için bu modeli de öneriyorum.

sac-orgulu-erkek-bebek-suveter-nasil-yapilir
sac-orgulu-erkek-bebek-suveter-nasil-yapilir

Örgünün ters tarafından ilmek almaya başlayarak tüm yakadan ilmek toplanır. Ön bedenden omuz dikişine kadar 26+26 şar ilmek arkadan da 26 ilmek ile 78 yaka yapılır.

Elif Pirenvise Bebeğim Örgüleri Elif Hanıma Çok Teşekkürler

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın