Menü Kapat

cicekli-mil-oyasi-ornek-tarifi

TÜLBENT KENARINDA ÇİÇEKLİ MİL OYASI ÖRNEK ANLATIMIÇiçek Motifli Mil Oyası TARİFİ-Çiçekli Mil Oyası görülmesi gereken Oyalardan.Tülbent Kenarına Çiçekli Mil Oyasının Çiçekleri güzel Yüksek yapılan Alt Çimen Oyası ayrı güzel görünüyor.

Kastırmalı Bebek Örgüleri  Büyük Anneler,Teyze,Hala ve Annelerin örmek isteyeceği Örgü Hırka,Yelek,Battaniye ve Bere Gibi parçalardan oluşan Örgü Kastırma tekniği ile yapılıyor.Bu Model de sayfamız da Tarifi ile var.

mil-oyalari-tarifleri-ornekler
mil-oyalari-tarifleri-ornekler

Motifler arasında verilen 4 parmak kadar yani yaklaşık 7-8 cm aralık var.Her Çiçek Oyası Oyası için Tülbentin tek kenarı için 16 Çiçek yapılıyor.Bir Yazmaya Toplam 64 Tane Çiçek ile Yazma tamamlanıyor.

Çok Şık Mil Oyaları için burada ki Oya modelini de inceleyebilirsiniz. Oya dendiğinde aklınıza Nasıl Oyalar geliyorsa hepsini bu sitede anlatımlı olarak görebilirsiniz. Sadece bir kaç sayfaya bakmanız yeter.

ceyizlik-mil-oylari-cicekli-modeller
ceyizlik-mil-oylari-cicekli-modeller

Yazmayla bütünleşen Tığ Oyası için En küçük Serum oya halkaları 21 numara Tığ kullanılmış. Motifleri Halka üzerine yapılan Model için 64 Tane Çiçek yapılacak.

Çiçek Oyası Modeli için Renk tercihini kullanacağınız Yazmaya uyumlu renklerden kendiniz seçebilirsiniz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: HARDAL RENK YAZMAYA KIRMIZI FISTIK OYASI YAPILIŞI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir