Skip to main content


ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi

TÜL ÇİÇEK NASIL YAPILIR RESİMLİ VE VİDEOLU ANLATIM

Tül İle Evde Çiçek Yapılışı-Videolu Tül Çiçek Yapılışı-Tülden Çiçek Yapımı Resimli anlatımlı Çiçek yapım aşamaları ile Evde herkes kendine El yapımı İnce Tülle yapılan Çiçekler yapabilir.

Evde yapılan ve Para Kazandıran Hobiler arasından seçtiğim İnce Çorap tülü ile Çiçek yapım aşamaları. Kumaş satan mağaza ve dükkanlardan kendinize renkli ince tüller ve Çiçek telleri alıp bu güzel yapay el yapımı Tül Çiçekleri sizde yapabilirsiniz.

Bu Çiçeklerin daha usta sınıflar için Tül Çoraptan  Işıklı Çiçekler olarak yapılmış Çiçek Modellerine buradan mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Küçük Led ışıkların yerleştirildiği Işık saçan çiçekler evinizin dekorunda şahane duracaktır. Adım,Adım Tül Çiçek Yapımı sayfamız da Mor Tüller ile yapılan Mahinur hanımın bizler ile paylaştığı güzel çiçekleri görebilirsiniz.

“Ben yapamam vaktim yok ama satın almak isterim” Diyen Arkadaşlar Mahinur hanımın yaptığı Satılık Tül Çiçeklerin model ve fiyatlarına buradan bakabilirler.

Tül ile istediğiniz her renk her çeşit Çiçeği biraz hayal gücü,biraz yaratıcılık ve el becerisi ile burada yapılan Çiçekleri de göz önünde bulundurarak öğrendikten sonra yapabilirsiniz.

Kırmızı Tül Çiçek yapmak isterseniz burada Kırmızı Tüller ile yapılan Çiçeğin yapılışına bakabilirsiniz.

Detaylı Tül Çiçek yapımı sayfamızda Turuncu ve Mavi Tülden yapılan çiçeğin Resimli açıklamasını da buradan bakabilirsiniz.

Tel ve Tül Çiçek yapımı sayfamızda sizi zarif bir Orkide Tül ile nasıl yapılır yapım aşamalı olarak görebilirsiniz.

Yine Mahinur hanımın yaptığı Çiçeklerden adını Gülo Çiçeği koyduğu çiçeğin nasıl yapılır? resimli olarak bizler ile paylaştığı çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz.

İnce Tül İle Kelebekleri görmüş olabilirsiniz. Genelde perdelere süs diye takılan bu Tül Kelebekler aynı zamanda Buzdolabına da yapıştırılıyor.

Hobiler yazan menüye baktığınız da daha farklı malzemeler kullanılarak yapılan El Yapımı Evde Yapılan Sahte Çiçeklere bakabilirsiniz.

ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi
ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi

ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-2
Sırası ile her resim yapım aşamalarını gösteriyor dikkatinize-Bir soda şişesi veya boru,bardak vs yardımı ile yuvarlak iki adet tel yapın.Telleri resimdeki gibi yan yana olacak şekilde kalp şekline benzeyecek şekilde getirin ve yeşil iple telin çevresini sararak bir bütün olmasını sağladıktan sonra Tülü gerdirerek takın alttan bağlayınız.
ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-3
Çiçekler için yine yuvarlak tellerin çevresine Pembe tül geçirip alttan bağlayın. Çiçeklerin tohumları hazırda satılır ama telin ucuna biraz pamuk ve onu tutkala batırıp kurumasını bekleyerek te tohum yapabilirsiniz.
ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-4
Burada henüz açmamış Çiçek yapımı gösterilmiş.
ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-5
İnce oval uzun tellere tül takılmış ve alttan bağlandıktan sonra 5-6 yaprak bir araya getirilerek çiçek yapılmış ve tohumlar tam ortaya konulmuş.Çiçeklerin altındaki yapraklar yuvarlak yapılır alttan bağlanır ve sonra yukarı kaldırarak çiçek altı yaprak şekli verilir.Alttaki bitmiş çiçekleri incelediğinizde daha iyi anlayabilirsiniz.
ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-1ince-tulden-pembe-cicek-yapilisi-6
Sizlere yapım aşaması hakkında daha çok fikirler vermesi için Videolu Tül Çiçek Yapımı Videosunu da paylaştım. Fakat burada farklı bir Tül Çiçek Videosu var bilginize

Benzer Yazılar:

PLASTİK ŞİŞE KAPAKLARINDAN HAYVAN VE ÇOCUK FİGÜRLERİ
Plastik Şişe Kapakları İle Sevimli Hayvan ve Çocuk Figürleri Plastik şişe kapaklarından bir çok Etkinlik yapılıyor. Biz bugün İçecek şişe kapakları ile yapılmış şirin hayvan ve çocuk figürlerini göreceğiz.  Fon kağıdı ve Şişe kapakları ...
AHŞAP BOYAMA NASIL UYGULANIR
Ahşap boyama bir çok kişinin ilgisini çeker, okullar da ödev olarak dahi verilir. Birazda el beceriniz varsa okul ödeviniz yada ev süsünüz olarak Ahşap boyama yapabilirsiniz,Buyrun. Ahşap Boyama ve Detaylı Ahşap üzerine çay tepsisini boyadıktan ...
KEÇE İLE ÇOK SEVİMLİ KONİ ŞEKLİNDE OYUNCAK FARE DİKME
Keçeden dikilen Oyuncaklar Şirin keçe Oyuncak Fareler şirin Puf oyuncakları sevenler için. Fare oyuncağınızı isterseniz Keçe yerine Polar ile de dikebilirsiniz. Keçe ile nasıl oyuncak  Koni Şeklinde Fare dikilir? sorusu için dikilişi oldukça basit bu ...
OLUKLU MUKAVVA KARTONDAN TAVŞAN ŞEKLİNDE KARTPOSTAL YAPMA
Ne bileyim belki sizlerde benim gibi sevdiklerine olan sevgisini kelimelerle,yazılarla rahatlıkla dökenlerden birisiniz ve içine sevginizi yazarak sevdiklerinize sevimli kartalar hazırlamayı seviyorsunuzdur. Bu arada tabi ben çocuklarınızdan veya çocukların Anneleri,Babaları,Öğretmenleri veya çok sevdikleri ...
FERMUARLARDAN BAYAN KOL ÇANTASI NASIL DİKİLİR
Fermuarla Neler Yapılır? Bugün Fermuarlar dan Nasıl Bayan Kol Çantası Yapılır resimli yapım aşamalarını görebilirsiniz. Fermuarlar Terzilerin en çok kullandığı malzemelerden. Biz Bugün farklı amaçlar için kullanacağız. Geçenlerde size yine resimli anlatımlı olarak sunduğum Fermuardan ...
KEÇE NOEL BABA KARDAN ADAM VE GEYİK ŞİRİN KALEM UCU SÜSLEMESİ
Çocuklar bu Keçe ile yapılan Noel Baba,Kardan Adam ve Minik Kalem Ucu Süslerine bayılacaklar. Sizlerde Kalemlerin ucuna böyle Şirin Keçe Arkadaşlar takmak istiyorsanız Nasıl yapacağınızı gösterilen Resimlere bakarak aynısını kendinize yapabilirsiniz. Eminim sınıftaki bütün Arkadaşlarınız ...
KAĞITLARDAN GERİ DÖNÜŞÜM KAPAKLI SEPET YAPILIŞLARI
Okullar bitti ve hepimizin evinde çocuklardan kalan Defter ve Kitaplar var.Bu Kitapları,Dergileri ya da Gazeteleri değerlendirmek istiyorsak Videolarda ki gibi Takı Kutuları,Mücevher kutuları ve Ufak tefek eşyalar için Kapaklı küçük Sepetler yapabiliriz. Bunun için ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “TÜL ÇİÇEK NASIL YAPILIR RESİMLİ VE VİDEOLU ANLATIM”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir