El İşleri TIRTIKLI KENAR BİYELİ 2 İĞNELİ PATİK

TIRTIKLI KENAR BİYELİ 2 İĞNELİ PATİK

903
sis-orgu-tirtikli-kenar-biyeli-kadin-patik
sis-orgu-tirtikli-kenar-biyeli-kadin-patik

İki renkli, iki örnekli,iki şiş ile örülen,Tırtıklı Desenli Bayan Patik nasıl örülür? videosu.Patik Yapmayı Gösteren Videolu Tarif.

Oldukça akılda kalır her şeyi 2 ile yapılan bir Kadın patiği iki renkli Patik ipleri kullanılır.

3,5 numara şiş ile patik bilek kısmından 60 ilmek atılarak başlanır beyaz renk ile başlayan örgüye 1 sıra Haroşa örgü ile devam edilir.

Daha sonra Tırtıklı İki Renkli Örgü deseni hem önüne hem de bilek kısmına iki renk ile uygulanır.

zikzakli-tirtikli-iki-renkli-bayan-patik
zikzakli-tirtikli-iki-renkli-bayan-patik

Patiğin Burun ve yanlarına gelen örnekler Zikzak Lastik Modeli dediğimiz yelek modellerinde, Lastik için çok kullanılan güzel bir örnek.

Desen tek renk kullanılmış. Tırtıklı Bebek Hırkalarda da yakışan Tırtıklı kenar Örgü ile oldukça Şirin görünen bu model Örgü Patik Tabanın da Haroşa tercih edilmiş.

kenar-orgu-biyeli-mavi-ceyizlik-patik
kenar-orgu-biyeli-mavi-ceyizlik-patik

Eli gevşek olan bayanlar 39 ve 40 numara Kadın Patiği örmek için, yine aynı sayılar ile başlayabilirler,3,5 numara şiş kullanabilirler.

Eli sıkı olanlar da aynı şekilde örgütlerinde 37-38 numara ayaklara uygun olacaktır. Eğer bu patiği 35-36 numara için yapmak istiyorsak bu sefer 3 numara şiş ile örün.

tirtikli-desenli-iki-renkli-patik-on
tirtikli-desenli-iki-renkli-patik-on

40-41 numara Patik için 4 ilmek ekleyin, model sıralarını 2 şer sıra fazla yapın.Öndeki model sırasını 16 yapın, yanlardaki modeli 7 sıralı model yapınız.

Bu patiğin tabanının kenarlarına yapılan örgü kenar biyesi tırtıklı örgü yapılması çok yakışmış, bir uyum sağlamış. Genelde bebeklerin patik modellerini de böyle kenar biyeli yapılıyor.

patik-orme-videolu-beyaz-mavi
patik-orme-videolu-beyaz-mavi

Taban kenarlarına yapılan biyeler Sadece Sus amaçlı yapılmaz, bu şekilde taban ayağı tam şekilde oturur. Ayaktan kayarak çıkmaz, evde kaygan zeminlerde ,fayans gibi zeminlerde bu şekilde patikler daha az kaygan olur.

Burada aynı desenleri ya da aynı örnekleri, renkleri kullanmanız gerekmez. Aynı ilmek sayıları ile başladığınız modelde farklı bir lastik ile başlayabilirsiniz.

tabani-kenari-tirtikli-orgu-patik
tabani-kenari-tirtikli-orgu-patik

Patiğin önüne farklı bir desen ile saç örgüsü, Selanik,Burgu gibi farklı örnekler koyabilirsiniz.

Yine yanlarda ve burun ucundaki Zikzaklı Şiş örneğini de değiştirebilirsiniz. Yani bu şekilde farklı örnekler ile ortaya birbirinden farklı modeller üretebilirsiniz.

Tırtıklı Mavi 2 Renkli Şiş Patik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz