El İşleri Bebek Örgüleri TİRE LASTİK ÖRGÜ:YENİ LASTİKLİ ÖRNEK

TİRE LASTİK ÖRGÜ:YENİ LASTİKLİ ÖRNEK

4434
Nazarca-Tire-lastik-orgu-yapilisi
Nazarca-Tire-lastik-orgu-yapilisi

Yeni lastikli örnek arayanlara En yeni lastik örgülerinden ilk defa göreceğinizi Lastikli model.Tire lastik modeli Yelek,Hırka Etek örgüsü.

Sevgili Teslime hanımın bizlere sunmuş olduğu Tire lastikli örgü tekniğini yelek, hırka, süveter, battaniye, Etol gibi kenar lastikli örgülerde kullanabileceğiniz model.

sis-orgusu-tire-lastik-model-yapilisi
sis-orgusu-tire-lastik-model-yapilisi

Bu modeli Ayrıca sadece örnek olarak da örgülerde tamamında, bütününde önünde, arkasında, kollarında modelin Tamamında kullanabilirsiniz.

Değişik bir lastik modelini yanında düz örgü tekniği ile gösterilmiş. Tabii burada düz örgüler yerine farklı desenler motifler de yapılabilir.

nazarca-degisik-yeni-tire-lastik-modeli
nazarca-degisik-yeni-tire-lastik-modeli

Erkek örgülerinde lastik örneğini modelin tamamında da kazak, süveter olarak kullanabilir. Bayanlarda da yelek, ceket, kazak gibi tüm örgülerde Hem örnek, hem lastik olarak kullanılabilir.

gri-tire-lastik-sis-model
gri-tire-lastik-sis-model

Tire lastik modeli 4 ilmek ve katlarından oluşmakta.Model de tüm ilmekler den sonra ek olarak 1 ilmek daha atılarak başlanıyor.

tire-lastik-modeli
tire-lastik-modeli

Lastik kenar bandında 3 desen olarak örnek gösterilmiş. Siz burada isterseniz 45 ya da 2 lastik olarak da uygulayabilirsiniz. Ördüğünüz modele göre her iki tarafa da lastik uygulayabilirsiniz.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Anlatım Teslime’nin Hobi Dünyası Kanalına Aittir.

Yenilik Arayanlara Lastik Örgüsü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz