Menü Kapat

Nazarca-or-tak-1-saatte-tig-bere

TIĞLA HEMEN ÖR TAK SOĞUKTAN KORUN BERESİTığ örgüsü 3 renk Bere modeli. Örgü lastik tekniği ile başlayan tepesinde biten Tığ örgüsü ile Bere yapılışı.

Tığla örülen Baş çevresinin genişliğine göre atılan zincirin üzerine yapılan bir Bere modeli.

Eğer birde yanında Şiş ile Erkek Çocuk Mont örmek isterseniz.burada dün paylaştığım modelin adına tıklayıp yapılışına bakabilirsiniz.

tepesi-ponponlu-or-tak-tig-bere
tepesi-ponponlu-or-tak-tig-bere

Bere ufak çocuklar için hazırlanmış. Her yaş grubuna örülebilir bir Bere. 3 renkten ve kalın bir örgü ipi ile yapılıp, tepesine Ponpon dikiliyor.

Bu tarz lastikten başlanan model modellerde örülen kişinin kafasını çevresinin genişliğince zincir çekilip iki ucu birleştirilir.

nazarca-berekeri-2021-orguleri
nazarca-berekeri-2021-orguleri

Yukarıya doğru Bere istenilen model ile örülüp tepeden büzme yapılarak bitirilir.Ponpon ya da başka şeyler ile süslenir.

Tepeden başlanan Bere modellerinde de model yapılır. Lastik ile bitirilir. Baş çevresinin genişliğinde bir Bere elde edilir.

tig-isi-2021-tig-orgusu-bere-modelleri
tig-isi-2021-tig-orgusu-bere-modelleri

Burada Ören bayanın Tanja akrilik örgü ipi kullanılmış. Oldukça kalın bir örgü ipi. Bu ip BİM’de satılan ihracat fazlası örgü iplerinedenmiş.

Bu Tığ Model Berenin modelinde aynı örneği kullanacak olanlar Zincirlerini 3 ve katları olarak hesaplayıp zincir çekmeleri gerekiyor.

Kaynaklar:Makalesi nazarca.com-Videolu anlatım Pamuk örgüler Kanalına Aittir.

Tığ İşi Bere Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir