TIĞLA 1 GÜNDE BAKTÜS ŞAL TARİFİ

1-gunde-baktus-tig-isi-sal
1-gunde-baktus-tig-isi-sal

Tığ işi 24 saatte 1 Günde yapılan Baktüs Şal Modeli rengi ve deseni ile yumuşak ve şık desenleri ile videolu anlatımlı Üçgen Baktüs Omuz Şalı.

Bu Şal  için 2 yumak ip yeterli olmuş. Bu modelin boyutunu ayarlamak tamamen size kalmış.İsterseniz 3 yumak iple çok daha büyük yapabilir ya da biraz daha küçük yapıp Boyun şalı gibi de kullanabilirsiniz.

tigla-1-gunde-baktus-sal-tarifi
tigla-1-gunde-baktus-sal-tarifi

Angora Batik ipler ile 2 kat iplikle örülen model için ipi kalın olanlar tek kat iplikle öre bilirler.Şal modeline kenarından artırarak başlanıyor.

Ucundan kenardan başlanan Modele 5 zincir çekilerek başlanır yuva yapılır yuvanın içine 4 tane 3 lü trabzan yapılır 1 zincir tekrar 1 tane trabzan yapılır 2. sıraya başlanır.

İki kat ince ip için 3,5 numara Tığ Batik desenli ipler ve aynı boylar da Şal için 2 Yumak Örgü ipi gerekiyor. Yine Aynı desen de iple örülen Dikişsiz Boyunluk modeli yapılışına da buradan bakınız.

1 Günde Baktüs Şal Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*