Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞ ÖRGÜSÜNDE KOLAY VE KİBAR ÇOCUK ETEK YAPIMI

TIĞ ÖRGÜSÜNDE KOLAY VE KİBAR ÇOCUK ETEK YAPIMI

6248
genis-etekli-kiz-cocuk-zikzakli-etek-orme
genis-etekli-kiz-cocuk-zikzakli-etek-orme

Şimdi sizlerle 2- Yaş ile 3 Yaş Arası zikzak modelli rengarenk çok güzel bir Kız Çocuk Eteği Örmeye başlayacağız.

Ana rengi beyaz olan Etek modelinde 2 sırada bir renk değiştirilir ve 6-7 renk ile örülür. Renkli desenler yapılırken Her sırada sağdan 1 soldan 1 kez artırma yapılarak Tığ Etek aşağı doğru büyütülür.

rengarenk-trabzan-artirmali-zikzak-ornekli-kiz-etek
rengarenk-trabzan-artirmali-zikzak-ornekli-kiz-etek

Cıvıl, cıvıl çok hoş bir Etek oldu. Sevdiğiniz renk zemin üzerinde kullanabilirsiniz bu Etek Modelin de ana rengi Beyaz tercih edilmiş.

Eğer elinizde kalan ipleri değerlendireceksiniz daha az olan iplerinizi bel kısmına yakın yerlerde kullanın. Alt kısımlarda daha fazla renk ip gidecektir.

el-orgusu-tig-isi-zikzakli-kiz-etegi
el-orgusu-tig-isi-zikzakli-kiz-etegi

Beyaz renk ile Etek lastiği yapıldıktan sonra Pembe renk ile 4 Trabzan 2 zincir, 4 Trabzan 2 zincir olarak örnek kurulur.

Tığla Çocuk Etek Lastiğinden Nasıl Başlanılır? Nasıl Yapılır

Pembe renkten sonra beyaz renkli Trabzanlı artış olmayan sıralar yapılır. Mavi renkli İpe geçtiğinizde burada artışlar 1 tane daha artar. 5 Trabzan ikiz 5 Trabzan 2 zincir şeklinde yapılmaya başlanır.

Her renkli alanları öldüğümüzde aradaki zincirler 2 tane olarak sabit kalacak. Ancak trabzanlar 5-6-7 şeklinde artarak Etek ucuna doğru örülecek.

2-3-yas-kiz-cocuk-etek-lastik-yapimi
2-3-yas-kiz-cocuk-etek-lastik-yapimi

Bu şekilde Etek Kloş bir şekle girecek, geniş Etekli yapmak için her seferinde Trabzan sayısını artıracağız.

Etek modelinde 7 renk sırası var. ilk sırada tekrarlıyorum 4 Trabzan 2 zincir. 2. renge geçtiğimiz de 5 Trabzan 2 zincir.

orgu-etek-lastik-tigla-yapilisi-anlatimli
orgu-etek-lastik-tigla-yapilisi-anlatimli

3.Renge geçtiğinizde 6 Trabzan 2 zincir. 4. renge geçildiğin de 7 Trabzan 2 zincir. En son etek uçlarına geldiğimizde 8 trabzan 2 zincir yapılır.

Eğer eteği daha uzun yapacaksanız bu şekilde Beyaz olan yerlerde artışı yapmadan ,sadece renkli alanlarda Trabzan sayısını 1 er,1 er artırmanız gerekmekte.

en-kolay-tigla-kiz-bebek-etek-ornegi
en-kolay-tigla-kiz-bebek-etek-ornegi

2-2 buçuk yaş kız çocuklara uygun olan Etek modeli, etek lastiğinden ,etek ucuna kadar 40 santim boyunda.

Tığla Kolay Kız Bebek Etek Hangi örnek ile yapılır?

Daha küçük kız bebekler için etek yapmayı düşünenler bel lastiğini daha kısa tutan sonra, trabzon artışlarını 4-2 değil. 2 Trabzan 2 zincir yeni renkte 3 Trabzan 2 zincir şeklinde de yapabilirler.

klos-etek-ormede-etek-ilmek-artisi
klos-etek-ormede-etek-ilmek-artisi

Etek büyütme ve küçültmelerde trabzan sayılarını azaltabilirsiniz. Daha uzun bir etek istiyorsanız Trabzan sayılarını her renk geçişlerinde bir tane daha arttırmanız gerekmekte.

Etek örmek için kullanılan ip Alize Happy baby. 3,5 numara şiş ile eteğin lastiğinden örmeye 10 tane zincir çekerek başlıyoruz.

alta-dogru-genisleyen-cocuk-etek-ormek
alta-dogru-genisleyen-cocuk-etek-ormek

Tığ ile yapılan lastik modelleri genelde ince uzun şerit halinde örülür. Bunun sebebi örgünün esnemesini sağlamaktır.

Onun için 10 zincirle başlanır. Bere modellerinde olduğu gibi enine örülür, daha sonra iki ucu birleştirilir ve Etek lastik oluşmuş olur.

etek-boyunu-uzatmak-genisletmek-orgude
etek-boyunu-uzatmak-genisletmek-orgude

2- 2,5 yaş için örülen Etek Kemer lastiği 45 santim uzunlukta bunu iki ucunu birleştirdiğimizde 22,5 genişliğinde olacak.

Ancak siz yine de kendi çocuğunuzun ,ya da ördüğünüz kişinin bel genişliğini baz alarak önün. Her Çocuk aynı kiloda olmayabilir.

tig-isi-ile-basit-cocuk-etek-aciklamali
tig-isi-ile-basit-cocuk-etek-aciklamali

Lastik iki ucunu iğne ile dikmenize gerek yok,sık iğne yaparak birleştirebilirsiniz. Lastikten sonra ilk iki sıra beyaz renk ile havuza 2 zincir 3 sınavdan 2 zincir şeklinde ilerler.

Renkli alanlara geldiğinizde, daha önce de yazdığım gibi her renk sırasında 1 er tane olmak üzere trabzanları arttırarak istediğiniz Boyda Etek yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz