Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞ İŞİ PALMİYE NAKIŞLI MOR BEBEK ELBİSE

TIĞ İŞİ PALMİYE NAKIŞLI MOR BEBEK ELBİSE

2124
Nazarca-palmiye-agac-nakisli-tig-orgu-mor-elbise
Nazarca-palmiye-agac-nakisli-tig-orgu-mor-elbise

Tığ örgü modelli Mor Salopet bebek elbise modellerinden sizlere Palmiye ağacı Nakışlı Mor askılı bebek elbise yapılışını Tığ ile tam tarifini sunduk.

Askılı Palmiye nakışlı bebek elbise modelinin yapımına etek lastiğinden başlanıyor. Etek lastiğinden yukarıya doğru sadece Trabzan Örgü Modeli kullanılarak, kol altına kadar kademeli olarak geliniyor.

onu-palmiye-agac-nakisli-mor-tig-elbise
onu-palmiye-agac-nakisli-mor-tig-elbise

Kol altından roba üst bölümüne kadar her iki tarafta lastik tekniği ile kol kesimleri yapılıp, ön parça tamamlanıyor. Ön parça ve arka parça ikisi aynı şekilde örülüp son olarak askılar ile model bitiriliyor.

Salopet Kız Elbise Süsleme aşamalarında Mor bebek elbisesinin ön tarafına küçük mor bir cep yapılarak üzerine renkli Palmiye ağaçları nakışı yapılıp, aynı nakış elbisenin ön etek ucuna da yapılarak tamamlanıyor.

palmiye-agaci-igne-nakisli-elbise
palmiye-agaci-igne-nakisli-elbise

Son olarak kol kesimlerinde, cep çevresinde ve etek kenarlarında keçe dikiş tekniği ile keçe dikiş görünümü verilerek model tamamlanıyor.3 numara tığ ile yapılan Palmiye nakışlı Mor bebek elbisesi 1 yaş civarı bebeklere uygun boyutlarda hazırlanmıştır.

Askılı Bebek Elbise 1,5 etrofil baby can marka örgü ipi 1,5 yumak kadar kullanılmıştır. Burada örgü süslemek için Palmiye nakış işlemesi yerine isterseniz çiçek, kuş, hayvan, farklı figürler de yapabilirsiniz.

mor-renkli-paliye-agac-nakisli-bebek-salopet
mor-renkli-paliye-agac-nakisli-bebek-salopet

Rokoko nakışı tekniği biliyorsunuz bebek örgülerinde çok yakışıyor. İsteyenler rokoko nakışı Çiçekler ile bu güzel Cici Tığ Örgü Mor bebek elbisesini süsleye bilirler.

askili-mor-salopet-tig-isi-elbise
askili-mor-salopet-tig-isi-elbise

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Askılı Mor Salopet Tığ İşi Kız Elbise Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz