El İşleri Bebek Örgüleri YUMUŞAK DAMLA BURGULU ÖRGÜ MODELİ

YUMUŞAK DAMLA BURGULU ÖRGÜ MODELİ

665
Nazarca-yumusak-damla-burgulu-sis-orgu-yapilisi
Nazarca-yumusak-damla-burgulu-sis-orgu-yapilisi

En Güzel Burgulu örgü modelleri” diye Google’da arama yaptığınızda da eminim Nazarca.com Burgulu örgü modelleri tariflerini ve bu Yumuşak Damlalı Burgulu örgü modeli yapılışını görebilirsiniz.

Kendi web sitemiz nazarca.com Sitesine ait olan Nazarca örgü modelleri YouTube kanalımızda da Bugün sizlerle paylaştığımız Yumuşak Damlalı burgulu örgü modeli tarifini Eminim siz de çok beğeneceksiniz.

Sis-orgusu-yumusak-damla-burgulu-ornek
Sis-orgusu-yumusak-damla-burgulu-ornek

Yumuşak burgulu kabarık örnekli Damla burgu örgü modeli nerelerde kullanılır? sorusunun cevabı o kadar çok ki. Gerçekten Burgulu modelde renk uyumları, Sevgili Teslime hanımın güzel anlatımı ile şahane bir örnek paylaştığımızı düşünüyorum.

Bugünün diğer örneği ise Minik Çimenli Çiçekli Örgü Modeliydi. Tarifini izlemek için buradan linkine tıklayıp ulaşabilirsiniz.

yuvarlak-damla-burgulu-sis-modeli
yuvarlak-damla-burgulu-sis-modeli

Modellerde görmüş olduğunuz gibi açık ve koyu gri, pembe, beyaz, şeker pembe gibi değişik renkler ile model çalışılmış ve gösterilmiştir. Gri örgülerde erkek örgüleri de Çok yakışacağını görebilirsiniz

yumusak-burgu-modelli-pembe-nazarca-orgu
yumusak-burgu-modelli-pembe-nazarca-orgu

Modelin arka yüzü ile ön yüzü birbirine benzer modellerde olup bu da onu bebek battaniyesi, iki tarafı modelli Etol şal, yelek, hırka gibi örgüler yapmaya Müsait bir duruma getiriyor.

Yumuşak Burgulu Kabartılı Model

Çeyizlik yelekler, çeyizlik gelin Etol şal modelleri için bu model Angora İpler ile uygulayabilirsiniz. Yine bu örgü modelinin bayan örgülerinde boyunluk bere, modeli olarak takım yaptığınızda Burgulu Örgü gerçekten çok gösterişli durur.

seker-pembe-renkle-damla-burgu-orgusu
seker-pembe-renkle-damla-burgu-orgusu

Alize Angora Gold yeleklik, şallık ince pembe renk ip ile modeli tarifi 3,5 numara şiş ile yapılmış.Ayrıca Beyaz renk ile de Motif olarak 2 desen üzerinden gösteriliyor.

kolay-damla-burgulu-kabarik-orgu
kolay-damla-burgulu-kabarik-orgu

Yumuşak Damla Burgulu Örgünün ortadaki ajurların uç bölümüne İnci boncuklar dikenler de oluyor. Gerçekten de İncili boncuklu Damla burgulu örgü modeli Etol modellerinde çok şık duruyor.

yumusk-burgulu-sis-orgusu
yumusk-burgulu-sis-orgusu

Özellikler yumuşak Damla burgulu kabarık şiş örgü modeli 8 ilmek, ek olarak 3 ilmek, son olarak da 2 kenar ilmeği ile bu modeli lastikli ya da lastiksiz örgülerde kullanabilirsiniz.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatım Nazarca Örgü Modelleri

Damla Burgulu Kabarık Pembe Angora Örgü Modeli Yapılışı/Twist Knitting Pattern

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz