Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞ İŞİ KİRPİK LİF ÖRNEĞİ RESİMLİ ANLATIMLI

TIĞ İŞİ KİRPİK LİF ÖRNEĞİ RESİMLİ ANLATIMLI

2066

Yeni çıkan Lif Örneği arayan hanımlara tavsiye edebileceğim bu güzel Tığ işi Kirpik Lif Örneği Resimli Anlatımlı olarak sizlere sunuyorum.

Aslında Tığla Örülen Bebek giysileri için Tığla örülen örnek arayan hanımlar da kullanabilirler.

Bebek Battaniyesi tığ işi örneği, Bebek Yeleği için tığ ile örülen örnek ya da yine çocuk ve Bebek

elbiseleri,patikleri,Hırkaları,Süveterleri,Kazakları,Pantolonları,Tulumları,Takımları ve Bebek Beresi için bence çok şık Kirpik Örneği.

Banyo Lifi ve mutfaklar için El bezi Örneği isteyenlerde bu güzel ve şık Tığla Örme Kirpik Örneğini Resimli Açıklamalı olarak çabucak örneğini çıkarabilirler.

Nedense ben Kazak ve Bebek yeleği için çok güzel olur diye düşünüyorum.

Kirpik örneği nasıl örülür? adım,adım tüm örme aşamaları resimlerde mevcut.

2014 tığ örnekleri arasında bayanların en beğendiği örneklerden biri olan Kirpik Örneği örmek isteyen hanımlara kolay gesin.

tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-1
Öncelikle iki sıra tekli trabzan örüyoruz.6 adet trabzan ördükten sonra aralarda 2 zincir çekiyoruz.
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-3s
dönüşe geçince 10 zincir çekip trabzanların tam ortasındaki boşluğun altına tığımızı batırıp tekrar 10 zincir çekerek diğer trabzanların altına tığı batırıyor ve sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-4
3. sırada ortalara 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yaparak kirpik şeklini veriyor ve aralarda yine 2 zincir çekiyoruz.
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-5s
sırayı tamamlayıp dönüşe geçiyoruz
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-6
10 zincir ve yine alt ortadaki birleşen noktaya tığı batırıyor ve 10 zincir çekerek aynı şekilde devam ediyoruz örmeye
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-7
Köşeden örerek üst sıraya geçiyoruz
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-8
4 trabzan 2 zincir 4 rabzab ile kirpik aralarda 2 zincir
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli-9
dönüyoruz ve bu şekilde örneği devam ettiriyoruz.
tigla-orulen-kirpik-lif-ornegi-resimli-anlatimli

7 YORUMLAR

  • Sevgili Yemre bununla örülmüş bir Bebek yeleği yok yani ben makalede Bebek yeleği örebilirsiniz diye örnek verdim. Burada sadece Kirpik Örneği nasıl örülür? o gösterilmiş.Ayrıca sitem hakkındaki düşüncelerinizin beni çok mutlu ettiğini söylemek isterim.

 1. Merhabalar, siteniz hayırlı olsun. Hayatta iz bırakmak için emeğini ve yaratıcılığını ortaya koyan tüm kadınlara sevgi ve selamlarımla…
  Bu modeli gökte ararken facebookta buldum :) Örgü örelim stres atalım sayfasında görünce çok sevindim. Ben 2,5 yaşındaki kızıma tığ ile boyundan başlamalı bir elbise yapmak istiyorum. Şişlerle yaptığımda tam oturtamıyorum. Ama tığ ile robadan başlayınca kol oyma, yaka toplama filan sıkıntım olmuyor. Bu ya da bunun daha sadesi bir model ile yukarıdan aşağıya inmek istiyorum. Elbise olduğu için açılıp genişlemesi gerekecek bu modeli uygulayabilir miyim? Nasıl uygularım sizce? Diğer sorum da ipinizin markası modeli nedir? Sanırım tüylü angora bir ipe benziyor. Çok mu ince? Resimden anlaşılmıyor. Yanıtlarsanız sevinirim. Hoşçakalın.

  • Merhabalar Pelin Hanım
   Örgü örelim stres atalım sayfasında çıkan benim sitem için Facebookta verdiğim reklam ya da çok sapolsunlar paylaşan bir arkadaştır. Benim siteme ait olan Facebook hesabım https://www.facebook.com/Nazarcacom Sevgili Pelin hanım Örneğin anlatımını örneğin resimlerine bakarak yaptım maalesef bana ait bir örgü değildir. Ama size El işleri-Örgüler bölümünde bir çok güzel Elbise için çok uygun örnekler olduğunu söylemek isterim. https://nazarca.com/category/elisleri/orgu-modelleri Ayrıca yine aynı bölümde onlarca Örme Bebek ve Çocuk elbisesi modelleri ve örnekleri bulunuyor. Değerli yorumunuz için teşekkürler

 2. Iyi akşamlar kolay gelsin size,teşekkür ediyorum böyle bir site açtığınız için yararlı olucandan şüphem yok . Güzel yenilikleri görmemiz sağladığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Saygılarımla

  • Sevgili Atiye hanım nezaket gösterip verilen emeklere duyduğunuz saygıdan dolayı ben size çok teşekkür ederim. Umarım sitemde keyifli vakitler geçirir ve işinize yarayacak güzel şeyler bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz