Menü Kapat

tig-batti-yapilmayan-cubukla-sirali-mor-oya

TIĞ BATTI YAPILMADAN ÇUBUKLA YAPILAN SIRALI OYATığ Battı yapılmadan Çubukla Oya Yapımına başlanan Kenar Oyası Tarifi-Sıralı Kenar Oyasını Çubukla Yazmaya Yapmak İçin Çok Şahane Kolay Çeyizlik Baş Örtü Oyaları arasın da güneş gibi parlayacak Dondurma çubuğundan Sıralı Tığ Oyası Tarifi.

Oya Malzemeleri çantanız da her zaman Bu Dondurma Sopalarından bulundurmanızı önerim.Aynı model Kalem ile ya da Şiş ile de olur Ama Çubuk yapısı nedeni ile ilmekleri eşit ve aynı boyda yapmanız da daha etkili olur.

Kalıp gibi yazmaya oturan bu Kenar Tığ Modeli Her çeşit Baş Örtüsü Modellerin de  kullanılır.Bana Göre Havlularda Havlu Kenarı modeli bile olur.

tig-batti-gerektirmeyen-yazma-oyasi
tig-batti-gerektirmeyen-yazma-oyasi

İlk Sıraya başlarken Tığ battı yapılmadan direk Yazma kenarına Tığı sabitleyin Yazmaya sık iğne ile sabitledikten sonra 1 zincir ilmeği genişletin Çubuğa ilmeği geçirin.

Tekrar İlk battığınız noktaya sık iğne içine batın 5 zincir çekin biraz ara verip yazmaya batın kapatın ilmeği çubuğa takın.

cubukla-tig-batti-yapilmayan-tig-oyasi-yapimi
cubukla-tig-batti-yapilmayan-tig-oyasi-yapimi

İlk başlama bunun tekrarı ile Devamı videoda.2. Sıraya geçildiğin de ilmekler çubuktan dikkatlice çıkarılır Mor Ren ip ile ilk ilmeğin içine girilir 2. sıra başlanır.


Sizlere Yine Çubukla yapabileceğiniz Başka Tığ Oyaları ve Çubukla yapılan Dantel ve Bayan Yelek Modellerini de göstermek istiyorum.

mor-yazmaya-tig-battisiz-oya-yapilisi
mor-yazmaya-tig-battisiz-oya-yapilisi

Son kez Modele bir daha yakından bakabilir üstte bulunan Model yapımı videosunu izleyebilirsiniz.

ÇUBUKLA DANTEL ODA TAKIMI TARİFİ

Çubukları saklayın sık,sık işinize yarayacak dediğim işte bu.Bakın Çubukla Dantel Oda Takımı bile yapılıyor.Tarifine tıklayıp bakabilirsiniz.

ÇUBUKLA GENİŞ HAVLU TIĞ OYASI YAPILIŞI

Çubukla Havlu Oyası Modelleri de burada ki güzel Havlu ucu Oya modeli gibi modeller de kullanılıyor.

DONDURMA SOPASI İLE SIRALI OYA ANLATIMI

Daha fazlasını sayfada Oyalar yazan yerden görebilirsiniz. Son olarak bu Oya Örneği olan Dondurma Sopası ile Oya Yapılışı modelini de göstereyim istedim.

1 Comment

  1. Geri bildirim: MEKİK TADINDA ÇUBUK OYASI YAPIYORUZ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir