El İşleri Bebek Örgüleri TERS DÜZ ÖRGÜ İLE ÇAKMA BURGU MODELİ

TERS DÜZ ÖRGÜ İLE ÇAKMA BURGU MODELİ

7274
Nazarca-sac-orgulu-ters-duz-cakma-burgu
Nazarca-sac-orgulu-ters-duz-cakma-burgu

İlk bakıldığında Burgu Saç örgü modeli gibi görünen, Sadece ters ve düz örgü ile yapılan Çakma burgu örgü modelinin yapım aşamalarına merak edenler için sayfamıza paylaştık.

Çakma burgu örgü modeli kolay kolay olduğu kadar da çeşitli örgüler de kullanılabilir. Model iki etapta verev giden Burgulu örgü modeli gibi görünüyor.

cakma-burgulu-ters-duz-ornekli-model
cakma-burgulu-ters-duz-ornekli-model

Sadece bu Saç Örgü Burgu görünümlü desenler ters ve düz örgüler ile yapılarak bir model oluşturulmuş. Modelde de burada çiftli lastik tekniği ile başlanarak modeller bunların üzerine kurulmuş.

Ama isterseniz burada her iki modelin karışık görünmemesi için tekli lastik, haroşa lastik ya da daha farklı fantazi lastik türlerini kullanabilirsiniz.

Birçok yerde kullanılabilir, bebek yelekleri, bayan yelekleri, özellikle bere modelleri için önerilen oldukça kolay bir model. Bere yapmak isteyenlere modele dar değil de daha bol bir şekilde yapılması öneriliyor.

Yani burada Bere yapmak için ilmekleri biraz daha bol tutun model açılma yaparak görünümü bozulmasın denilmek istenmiş.

Her zamanki gibi bir önceki modelimizin de ne olduğunu söyleyelim. Bebeklere Tığ işi pratik süveter modeli içinde bu linke tıklayıp bebek süveteri nasıl yapılır? görebilirsiniz.

Yalancı Burgulu Değişik Örgü

  • Model 10 ilmek ve katlarından oluşuyor. Eğer bu şekilde modeli çalışmak istiyorsanız 1’er ilmek de kenarları için vermeniz gerekiyor. Yani 10 ve katları +2 ilmek başlayabilirsiniz.
  • Lastikten sonra modele ilk sırada 4 ilmek düz, 6 ilmek ters örgü yapılarak ve bu tekrarlanarak sıra sonuna kadar devam ediliyor. Burada model kurulumuna bu şekilde geçiliyor.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Kardeş Örgüler Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Saç Örgüsü Gibi Çakma Burgu Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz