Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BEBEKLERE TIĞ İŞİ PRATİK SÜVETER MODELİ TARİFİ

BEBEKLERE TIĞ İŞİ PRATİK SÜVETER MODELİ TARİFİ

3794
Nazarca-lacivert-tig-orgu-burgulu-bebek-suveter-yapimi
Nazarca-lacivert-tig-orgu-burgulu-bebek-suveter-yapimi

Erkek bebek örgü modelleri ve yapılışları. Bebeklere Tığ işi pratik Süveter modeli ve tarifi ile bebek süveteri nasıl örülür? model yapılışı.

Erkek Çocuk süveteri nasıl örülür? diye soran hanımlara işte sizlere Tığ ile yapılan iki renkli lacivert, kenarları detaylarını kırmızı ile yapılmış çok güzel bir Erkek bebek süveter modeli.

tig-isi-2021-suveter-orme-videolari
tig-isi-2021-suveter-orme-videolari

Erkek süveteri denilmiş ancak renkleri değiştiğinde kız bebekler için de bu süveteri gayet güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Bebeklerin soğuktan koruyacak bu model oldukça pratik bir örgü tekniği ile yapılmakta.

1 ile 1 buçuk yaş bebeklere uygun boyutlarda örülerek 1,5 adet örgü ipi kullanılmıştır. Tığ Model örgü Erkek bebek süveterinde Burgular ve trabzanlar kullanılarak model oluşturulmuş.

2021-erkek-bebek-burgulu-tig-model-suveterler
2021-erkek-bebek-burgulu-tig-model-suveterler

Ön parçada toplamda yandakiler ile birlikte 5 adet burgu uygulanarak iki tanesi yanlara, 3 desen ortaya konulmuş. Tığ örgü süveter tek parça ve yanları dikişsiz olarak hazırlanıyor

Alttan etek ucundan tığ işi Burgulu model Başlanan örgü zincirlerinin sayısını ve desenleri arttırarak istediğiniz yaş boyutu için modeli tasarlayabilirsiniz.

kenarlari-kirmizi-lcivert-erkek-bebek-suveter
kenarlari-kirmizi-lcivert-erkek-bebek-suveter

Tığ işi burgu modellerinin aralarında 8 Trabzan kullanılmış. Trabzan sayılarını eksiltip arttırarak bedeni daha geniş ve büyük hazırlayabilirsiniz.

2-renk-tig-isi-mavi-bebek-suveter-burgulu
2-renk-tig-isi-mavi-bebek-suveter-burgulu

Burgular 6 ilmek üzerinden kurularak aradaki trabzanlarda 8 tane olarak yapılıyor.bu trabzan sayıları artırılarak İstediğiniz yaş grubuna göre hazırlayabilirsiniz.

Tığ Örgüsünden Süveter Tarifi

  • Etek ucundan başlanan Tığ işi bebek süveteri yeteri kadar örüldükten sonra kol kesimi ne geliniyor. Modeldeki tüm kenar lastikleri en son yapılıyor.
  • Tek parça hazırlanan model kollara ayrılarak ilk önce arkası daha sonra önleri yapılarak yaka derinliği için yukarıdan yakaya yaka da ayrımı yapılıyor.
  • Süveterin arkası da aynı şekilde burgu desen olarak hazırlanıyor. Tığ örgüsü bebek süveterin boyu 35 santim, omuzdan omuza genişliği 30 santim, kol altından gövde genişliği 28 santim.
  • Etekten başlanan bebek süveter modeli tek parça örüleceği için hem ön hem arka toplam 126 zincir atılarak başlanıyor 2,5 numara tığ ve nako lüks Minnoş mavi örgü ipi 1,5 yumak kullanılıyor.
sifir-yaka-tig-isi-burgulu-bebek-suveter
sifir-yaka-tig-isi-burgulu-bebek-suveter

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatımı Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Ait

Lacivert Erkek Bebek Burgulu Tığ Modelli Süveter

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz