Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BURGU SAÇ ÖRGÜLÜ ERKEK ÇOCUK YELEK:YAZILI VE SESLİ ANLATIM

BURGU SAÇ ÖRGÜLÜ ERKEK ÇOCUK YELEK:YAZILI VE SESLİ ANLATIM

20756
Nazarca-Sac-burgu-erkek-bebek-yelek-anlatimi
Nazarca-Sac-burgu-erkek-bebek-yelek-anlatimi

Erkek çocuklara uygulamalı anlatımlı Burgulu Saç örgülü Yelek Modeli yapılışı.

Bu tarifte yelek, kol kesimi detaylarından yaka kesimine, Burgu saç örgüsü yapımından model anlatımı ne kadar hepsi bulunmakta.

Bu model kullandığınız ipinize göre 1-2 yaş arası çocuklara rahat olabilecek boyutlarda.

burgulu-sac-ornekli-gri-erkek-bebek-yelek
burgulu-sac-ornekli-gri-erkek-bebek-yelek

Videonun sonunda ve makale içerisinde nasıl daha büyük beden yelek yapılır? Nasıl Erkek yelek modelinde daha küçük beden örülür? göreceksiniz.

Kalıbı çok düzgün olan Bu modelin anlatımı da bir o kadar güzel yapılmış, izleyerek aynısını sizde yapıp bu modeli rahatlıkla çalışabilirsiniz.

erkek-bebek-uyelekte-burgu-sac-orgu-yapimi
erkek-bebek-uyelekte-burgu-sac-orgu-yapimi

3 parça halinde örülen model ilk olarak sağ önü yapılmakta. Daha sonra arka bedeni yapılarak 2 burgu deseni de arkada yapılmakta.

eteginden-burgulu-erkek-yelek
eteginden-burgulu-erkek-yelek

Erkek Yeleğinin ön parçasında da her ikisinde 2 şer adet saç örgüleri bulunuyor. Model parçalar ayrı ayrı örüldükten sonra omuz,boyun ve yan dikişleri yapılmakta.

2-burgu-sac-orgu-desenli-cocuk-yelek
2-burgu-sac-orgu-desenli-cocuk-yelek

Toplam 4 adet düğme dikilen 1,5 yumak 250 metre ip kullanılarak yapılmıştır. Yeleğin yapımında 3.75 no şiş ve Himalaya Everyday bebe Lux kullanılmakta.

onu-arkasi-burgulu-erkek-bebek-yelek
onu-arkasi-burgulu-erkek-bebek-yelek

Bu erkek yeleği 2 yaş çocuk yelekleri ebatlarında. Ancak Şişle Saç örgüsü modeli biraz toplayan bir örnek olduğundan 1-2 yaş arası giyilebilir olmuş.

dikisli-parcali-sac-orgulu-erkek-cocuk-yelek
dikisli-parcali-sac-orgulu-erkek-cocuk-yelek

Erkek Çocuk Yeleğin genişliği en olarak 26 santim, kol altından eteğine 21 santim, omuz kısmından etek ucuna kadar toplam 35 buçuk santim.

Erkek Çocuk Yeleklerinde Bedene Göre Model Uygulama

Modelin ilmek sayılarına Sadık kalıp kalıbını biraz daha büyütmek istiyorsanız 4 ya da 4,5 numara şiş ile hazırlayabilirsiniz. Daha Kalın ip kullanıldığında yelek boyutu 3-4 yaşlara olur.

Dikişli Burgulu Gri Erkek Yelek Yapımı

  • Yeleği örme ilk olarak sağ ön parçasından başlayabilmek için Şişe toplam 43 ilmek atarak başlanır. (Örülen ön parçası yaklaşık 16 santim genişliğinde oluyor).
  • Etekten başlanan erkek bebek yeleği kenar patları için 13 şer ilmek bırakılır.Burgu ve aradaki düz ilmekler yapılırken yanlar haraşo deva eder.
  • Kol kesimi, V yaka ilmekleri kesimi ne kadar kenar kısımlardaki haroşalar lastikle birlikte 46 diş olana kadar örülmeye devam edilir.
  • Aynı boyda yelek örmek istiyorsanız etek lastiği ile birlikte kol altına kadar 20,5 santim kadar uzunlukta örebilirsiniz.
  • Omuz kısmında 22 ilmek kaldığında kesme işlemi yapılarak diğer sol ön parçaya geçilir, Aynı şekilde karşılık olarak örülür. Bunu video içinde de göreceksiniz her iki parça da gösteriliyor.
  • Yeleğin arka beden kısmı için şişe toplam 73 ilmek atılır, ön parçada olduğu gibi 6 diş haraşo ile etek lastiği yapılır.
  • Yelin arkasında da yine ön bedende olduğu gibi kenarlarda haroşa ortada düz örgüler ve 2 burgu olacak şekilde çalışılır.
  • Her iki örgü kenarlarına 13 diş haroşa ilmekleri bırakın. Ortaya video içinde gösterildiği gibi burgu ve düz ilmeklerini yerleştirin.
  • Ön parçanın kol kesimi ne gelene kadar bu şekilde ilerleyip, kol kesimini ön parça gibi tek seferde keserek, omuz boyunu örüp tamamlayın.

Sizler için biraz detayları,malzemeleri,yelek büyüte aşamalarını ve örme aşamaları kaleme aldım.Videoda en detaylı anlatımı ile göreceksiniz.

Kaynak. Makale hazırlık nazarca.com-Videolu anlatım Çakır Örgü Kanalına Ait.

Önünde 2 Burgulu Model Olan Gri Erkek Bebek Yeleği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz