Örgü Modelleri TASARIM OYA TARİFİ İLE YENİ MODEL YAPIYORUZ

TASARIM OYA TARİFİ İLE YENİ MODEL YAPIYORUZ

3340
Yeni-tasarim-oya-ile-model-tarifi-tig-oyasi
Yeni-tasarim-oya-ile-model-tarifi-tig-oyasi

Yeni Tasarım Tırtıklı Çiçekli Tığ Oyası Tarifi- Göz Dolduran Çiçek Motifli Oya Örneği Tülbent ve Havlu Oyası modellerine yapılır.

Dün 3 Tane Tığ Oyası Modeli öğrendik.Bunları Görmeyenler Biberli Domatesli Oya Modeli burada. Haki Oya Modeli de Tek sıralı kolay Oyalar için şahane bir model.

Son olarak ta önereceğim Model Al Yazmaya yapılan Çok şık Yıldız Tepesi İplik Oyasını sevebilirsiniz.Bana göre 3 model de ayrı güzellikte.Hem hepsinin Tarifi var.

yaprakli-tirtik-ciekli-tasarim-yazma-oyasi
yaprakli-tirtik-ciekli-tasarim-yazma-oyasi

Tırtık Çiçekli Oya yapımı için ilk olarak Serum  halkalarına ihtiyaç var.İlk Çiçekler yapılıp daha sonra Yapraklar ve alt sıra birlikte yapılıyor.

Bu aşamada Motifleri de modele dahil ediyorsunuz. İlk Sarı iplik ile Serum halkasının içine Sık iğne ile sabitleyip  18 tane Sık iğne yapalım.

iplik-oyasi-tirtikli-cicekli-model
iplik-oyasi-tirtikli-cicekli-model

İlk başlanan sık iğneye batın 1 zincir çekin ipi kesin.Renkli iple 2. sıraya 10 zincir çekerek başlayalım. arada 2 sık iğne bırakıp 3. de kapatalım.

tirtikli-cicekli-iplik-oyasi
tirtikli-cicekli-iplik-oyasi

10 zincir yine arada 2 tane bırakıp 3 . batarak bu şekilde 6 tane yuva yapacağız.Aralarda hep 10 zincir olacak 3. yuvaya kapatılacak.

Çiçek yapımının başlama aşaması yukarıda yazdığım gibi Derya hanımın ellerine bakıp videolu Oya modelini siz de yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz