Örgü Modelleri OYANIN HEM ALTI HEM ÜSTÜ HAKİ OYA MODELİ TARİFİ

OYANIN HEM ALTI HEM ÜSTÜ HAKİ OYA MODELİ TARİFİ

4879
oya-alti-ustu-tek-sirali-model
oya-alti-ustu-tek-sirali-model

Bu başlığı Yazmamın nedeni Bu Haki Yeşili Tek Sıralı Oya Modeli 2 türlü kullanılır. Hem Alt Oya olarak kullanabilirsiniz hem  de Bu Hali ile Sade ya da Üzerine Pimpirik,Boncuk veya İnciler koyabilirsiniz.

Biberli Domatesli İplik Oyasını Bilir misiniz? Bilmeyen görmek veya öğrenmek isteyenler buraya bakabilirler. Ve yine Bugün çok beğenerek sunduğum  İğne Oyası Yazma Kenarı Sinek Kanatlı Lale Oyası modeline buradan bakınız.

Düz Koyu Yeşil rengin en tatlı Tonu Haki Yeşili Yazmaya Aynı renkle Tek sıralı Oya ne kadar çabuk yapılır.Tam ortaya yapılan Pimpiriklere inciler ilave edebilirsiniz.

tek-sira-oya-hem-alt-oyasi
tek-sira-oya-hem-alt-oyasi

İp Altın başak 4 no-Tığ 22,5 Yazma Modeli de Ebru Marka.Bu örneği Renkli Yazmalara da yakıştırırsınız.Her Türlü Tülbent Kenarına Uyan Oya Modeli.

1 Örümcek çekin 1 kere dolayın 3. tığ battısına girin 4 defa da 4 lü trabzana çıkın.4 zincir ile aynı yerde 2 kere kapatma yapın.

haki-yesili-tek-sirali-oya-nazarca
haki-yesili-tek-sirali-oya-nazarca

7 zincir çekin Oyanın tersini çevirin Diğer motife batırın.Ancak burada en baştan başlaması gösterilmemiş.Ama nasıl başlanıyor anlatılıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz