El İşleri Bebek Örgüleri SONBAHAR ATKI ŞAL YELEK BLUZ ÖRNEĞİ

SONBAHAR ATKI ŞAL YELEK BLUZ ÖRNEĞİ

4279
sonbahar-atki-sal-ornegi
sonbahar-atki-sal-ornegi

Sonbahar Örgülerine Bugün yine Sonbahar Atkı,Yelek,Bluz ve Şal Modeli Yapılışı. Rengarenk yapılan Bol Ajurlu rengarenk Şal,Atkı, Yelek Modeli.

sonbahar-renkli-sis-orgu-atki-etol-sal
sonbahar-renkli-sis-orgu-atki-etol-sal

Giydiğiniz her giysi ile Sonbahar renkleri Atkı ve Şal modeli uyumlu olacaktır. Uzun salaş rengarenk Etol çok güzel olmaz mı?

Sonbahar Temalı Lif Modeli Tarifinde de benzer renkler kullanarak Yeni Lif Modelini burada sundum.

Efsane örgücü burada Çok akıllıca bir şey yapmış. Her renk için ayrı ayrı ip almak yerine Ebruli sonbahar renkleri yün ipini alarak bunları renk renk kopararak ayırmış.

kolay-ornekli-sonbahar-atkisi
kolay-ornekli-sonbahar-atkisi

Atkı gibi dar bir örgü yapanlar için en akıllıca bir yöntem. Ama uzun bir Etol ya da Şal yapıyorsanız ip koparmadan aynı şekilde ölebilirsiniz.

Bu örgünün bu şekilde yumuşak ve salaş görünmesini sağlayan Kalın Şiş İnce İp. Biraz daha Kalın Şiş kullanıldığında örgüler bu şekilde yumuşacık olur.

sonbahar-atki-modeli-ebruli-orgu
sonbahar-atki-modeli-ebruli-orgu

Yine bu renkler ve bu örnek ile Askılı ve Uzun Kollu Badi üzerine giyilen Uzun Kollu Tunikler,Bluzlar çok güzel olur.

Şal yapacak olanlar 7 ilmek ve katlarından modeli kurabilirler. Modele başlarken mutlaka 2 şiş ile başlayın, örgünün altı kısmı kasma yapmasın.

bahar-renkli-kolay-sis-atki-yelek-bluz
bahar-renkli-kolay-sis-atki-yelek-bluz

4 numara şiş ile 49 ilmek atılarak başlanır. Eğer Atkı Örmek için size dar görünüyorsa 7 ilmek ve katları üzerinden atmalısınız.

Yani 49 ilmek yerine 56 ilmek atarsanız 1 desen daha eklemiş olursunuz. Ya da 56 ilmek yerine 63 ilmek atarak 2 desen daha eklemiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz