Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KİRPİKLİ FİLE MODEL YEŞİL TIĞ ÖRGÜ MODELİ

KİRPİKLİ FİLE MODEL YEŞİL TIĞ ÖRGÜ MODELİ

1786
Nazarca-yesil-kirpikli-fileli-tig-isi-ornek
Nazarca-yesil-kirpikli-fileli-tig-isi-ornek

Baharlık ya da yazlık kadın örgülerine bilhassa çok şık olacak bir model isterseniz Kirpikli file örgü modelini tarifini izleyip modelleriniz de kullanabilirsiniz.

Sizlerin de görmüş olduğu gibi yeşil bir renk ile yapılan model oldukça güzel Durmuş, Tam yazdık örgülerde bluz, Etol, şal gibi modeller de kullanılabilir.

Yine bu örnek kadar güzel Tığ yelek modeli baharlık örgü adı altıda yayınladığımız diğer örneğimizde sizlerin çok beğeneceği düşündüğümüz modellerden.

kirpikli-file-modelden-yesil-tig-orgu
kirpikli-file-modelden-yesil-tig-orgu

Oldukça şık,basit bir örnek ve renk şeklinde çok hoş çok kolay çok çabuk ilerleyen sizin de severek yapacağınız bir model olacaktır.

2 numara 1.70 yeşil örgü ipi ile hazırlanan model zincir üstünde model hazırlanmış Desenler için her birine 10 zincir gerekiyor.

10 zincir ve katları ile modeli 10 zincir üzerinden enine ayarlayabilirsiniz. Burada zinciri uzun ve fazla çekip daha sonra kalanlar örgü dışında bırakıp modeli devam edebilirsiniz.

fileli-kirpik-orgu-tig-modelli-ornek
fileli-kirpik-orgu-tig-modelli-ornek

Modelde ikinci sıraya geçeceğiniz zaman 9 zincir çekip Ondan sonra ikinci sıraya geçiş yapıp modele devam edebilirsiniz.

9 zincir ile bir üst sıraya çıktıktan sonra 10. zincire batın tekrar 9 sırada file şeklinde örgü altını zemin oluşturun.

Yeşil Fileli Tığ İşi Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz