El İşleri SİYAH YAZMAYA RENK KATAN İPLİK OYASI TARİFİ

SİYAH YAZMAYA RENK KATAN İPLİK OYASI TARİFİ

6010
siyah-yazmaya-renk-katan-iplik-oyasi
siyah-yazmaya-renk-katan-iplik-oyasi

Siyah Yazma Oyaları ve yapım aşamaları- Oya Tarifin de 5 renk ile Siyah Yazma Çiçekleri yapılan İplik Oyası ile renk katan model yapılışı.

Benim giysilerimin yarısından fazlası Siyah renktir.Siyah Rengin müdavimi olan ben Bu Siyah Yazmada Star parça gibi kendini gösteren Merdivenli Çiçekli Oyayı çok yakıştırdım.

Tığ battı ve basamakların aynı renk Siyah ile yapılması çok iyi olmuş.Tüm dikkati İplik Oyasının Çiçekleri çekiyor. Çiçekler çok renkli ya da tek renkli de olabilir.

iplik-oyasi-cicekli-renkli-basamak-oya-modeli
iplik-oyasi-cicekli-renkli-basamak-oya-modeli

Basamak sayısını  bir direk daha artırabilirsiniz. Bu Merdivenli Oya Örneğini Boncuklu Çiçekli Tek sıra Oya üzerinde burada Tırtık Boncuk Oya Modelin de görebilirsiniz.

Yine Basamaklar üzerine yapılan Cam Boncuklu Basamak Oyası örneği de benzer Oya örneği olarak Tarifi ile sayfa da mevcut.

iplik-oyali-siyah-yazma-modeli-yapilisi
iplik-oyali-siyah-yazma-modeli-yapilisi

Çiçeklerin daha iri yapıldığı Motifli Oya görünümün de Tülbentlere Çiçek Oyası örneği de Günün Yeni yayınlanan Oya Örneklerinden.

Siyah Yazma Oyası için burada ki Damla Boncukla Siyah Yazmaya Oya modelini de incelemek isterseniz oda burada.

Bu Örnekte kullanılan Pembe Renkli Oya ipi 465 numara-Mavi ip 173 Altınbaşak-Kırmızı Oya ipi 646 numara- Sarı Oya ipi 648 yabalı marka-Tığ 22,5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz