CAM BONCUKLA BASAMAK TIĞ OYASI TARİFİ

cam-boncuklu-basamak-tig-oyasi
cam-boncuklu-basamak-tig-oyasi

Füme rengi Cam Boncuklu Basamaklı Tığ Oyası Yapımı Videolu Oya Anlatımı için Videolu Oya yapılışına buradan bakabilirsiniz.

Modeli anlatan Şeyda hanım Tek renk ip ve Tek renk iri Cam Boncuklar tercih etmiş.Ancak Model geliştirmeye çok açık ve bir o kadar da kolay bir Oya Örneği.

basamakli-boncuklu-oya-yapimi
basamakli-boncuklu-oya-yapimi

Herkes zevkine göre arklı Oya Boncuklarından hatta İnci Boncuklu olarak ta yapabilirler ancak Ben olsam Oya ipini tek renk tutar ancak her Motife 3 tane renk Boncuk kullanırdım.

Şeyda hanımın Önerisi olan model de harika olur. Her Motifte 3 Boncuk var her motifin Boncuklarını farklı renkli Boncuk Oyaları ile yapabilirsiniz.

Ancak bunun için Oya Boncuklarını ipe dizeceğiniz zaman Örnek olarak: 3 Kırmızı-3 Siyah-3 Beyaz ,Tekrar 3 Kırmızı ve devamı şeklinde yapabilirsiniz.

Erken saatlerde yayınlanan Büyük Halkalı Papatya Oyası için de vakti olanlar mutlaka baksınlar çok şık Serum Halkalı Papatya Oyası yapılışı için buradan bakınız.
Basamaklı Boncuklu Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*