tig-oyasi-buyuk-halkali-papatya-modeli

BÜYÜK HALKALI PAPATYALAR TIĞ OYASI YAPIM AŞAMALI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Yapım aşamaları tek,ek anlatılan video ile gösterilen Tığ Oyası Derslerine katılmaya hazır olanlar Hemen malzemelerini hazırlayıp bu  Büyük Halkalı Papatyalar Oya modelini yapmaya başlayabilirler.

Bu model 3 renk Sarı,Beyaz ve Yeşil oya iplikleri kullanılmış. Oya için Havlu kenarlarında kullanılan En büyük Serum halkaları bir de Yazmalar da kullanılan en küçük halkalar gerekiyor.

buyuk-halkali-papatyalar-tig-oyasi
buyuk-halkali-papatyalar-tig-oyasi

Tığ 22 numara ile ilk olarak Küçük serum halkası çevresine sık iğne ile girip halkanın Çevresini sık iğne ile dolduğu kadar doldurun.

2. sırada Büyük halkayı alıp ortasına koyun ilmeği arkaya alıp Büyük halkaya ipi sabitleyip içine 35 tane sık iğne ile doldurun.

3. sıraya geldiğiniz de Beyaz ipe başlayıp Papatyanın yapraklarını yapmaya başlıyoruz. Beyaz renk ipi halkanın izasına sabitleyin 4 zincir başına 2 sar yandaki sık iğneye bat 4 tane 2 li trabzan yap 4 zincir çek yandaki sık iğnenin tepesine bat devamı videoda.
Halkalı Papatya Oya Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BÜYÜK HALKALI PAPATYALAR TIĞ OYASI YAPIM AŞAMALI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir